Bitcoin Yeniden Güven Kazandı!

1 Eylül itibariyle Bitcoin neredeyse en dib seviyeleri gördü. Bunun etkisi Çin Halk Cumhuriyetinin ve Kuzey Korenin balistik nüklüer füze denemeleri yapmasıyla açıkça hepimiz gördük. 

Son dönemde dünya basınında ,ülkelerin ortak toplantılarında kendine çok fazla yer ayıran Bitcoin Çin Halk Cumhuriyetinin anlamsız baskı ve tedirginlik yaratacak haberlerini hiçe sayarak ani bir yükselişe geçti.

Bunda en büyük etken ülkelerin para birimini tanıması ,birileri itiraz ederken diğerleri kabul etmesidir. Son dönemde Estonya,Rusya vb ülkeler kendilerini tamamen kripto para alışverişi için hazırladıklarını,gelecek dönemde bununla ilgili ciddi çalışmalar yapacaklarını geçtiğimiz günlerde açıklamışlardı.Bitcoin son haberler ile sarsılsada 15.09.2017 itibariyle yeniden ani yükselile geçerek normal seyrine kavuştu.Peki Bitcoin yeniden yükselirken Çin halk cumhuriyetinin haberleri neden etkilemiyor. Şuan hiç bir haber hiç bir olası durum yükselişi durduramıyor.

Bunun arkasında büyük destekler olduğu ve Dünya ülkelerinin bu para biriminden haberdar olup gündeme almaları büyük etken olmuştur .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ