Dünden itibaren en son fiyat analizimizde Bitcoin fiyatının bir sonraki büyük hamlesini yapmak üzere olduğunu ifade etmiştik. Birkaç saat sonra beklenen hareket başladı.

Bitcoin Yönünü Bu Seviyelere mi Çevirdi?

Dünden itibaren en son fiyat analizimizde Bitcoin fiyatının bir sonraki büyük hamlesini yapmak üzere olduğunu ifade etmiştik. Birkaç saat sonra beklenen hareket başladı.

Ne yazık ki, boğalar için Bitcoin, 7200 $ - 7400 $ arasındaki 3 günlük istikrarı bozdu. Bu satırları yazarken, lider kripto para birimi 7000 doların altında işlem görüyor ve mevcut günlük düşüklüğünü yaklaşık 6850 doların üstünde kaydediyor.

Son günlerde, Bitcoin aşağıdaki pembe çizginin üzerine çıkamadı, bu da 50 günlük hareketli ortalama çizgi (şimdi 7300 dolar civarında).

3 Gün Belirsizlik Geliyor

Bu COVID-19 krizi Şubat ayının sonunda bir yerde başladığından beri, hem Bitcoin hem de Wall Street büyük endeksleri % 40 düştü. Mart ortalarında bir yerlerde, Wall Street'in düzeltmeye başladığı bir dönüm noktası vardı ve ne oldu? Bunu Bitcoin takip etti.

Bitcoin'in doğduğu şey olmayan pozitif korelasyon, hem Bitcoin hem de S&P 500'ü yeşil olarak % 20-25 artırdı. Bu arka arkaya korelasyonu özellikle son birkaç gündür görüyoruz.

Bugün İyi Cuma olacak ve Wall Street kapatılacak. Bu uzun hafta sonu, Bitcoin'in önümüzdeki üç gün boyunca (Pazartesi sabahı ABD saatine kadar) kendi başına hareket etmesi gerekeceği anlamına gelecektir.

Bitcoin'in nasıl hareket edeceğini görmek ilginç olacak. Ancak, teknik işaretler Bitcoin lehine değil. Dün burada bahsettiğimiz gibi, RSI negatif sapma sonrasında biraz düşüş göstermeye başlamıştı.

Ayrıca, 4 saatlik grafikte, yükselen trend çizgisinin bozulmasının 12 Mart'tan bu yana başladığını açıkça görebiliyoruz. Kısa vadede boğalar için 7200 $ 'ın üzerinde günlük kapanış çok önemlidir.

 Kesin olan bir şey var: Aşırı oynaklık nedeniyle, momentum bu günlerde çok hızlı bir şekilde değişiyor. Ekstra dikkatli olunması gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ