Zincir üstü veriler, Bitcoin ağ akışlarının son zamanlarda keskin bir negatif artış gözlemlediğini gösteriyor, bu kripto için yükseliş olabileceğinin bir işareti.

Zincir üstü veriler, Bitcoin ağ akışlarının son zamanlarda keskin bir negatif artış gözlemlediğini gösteriyor, bu kripto için yükseliş olabileceğinin bir işareti.

Bitcoin Netflows, Tek Bir Günde 13.7k BTC Çıkışlı Değişim Gösteriyor

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi, BTC net akışı son zamanlarda keskin bir negatif değer gözlemledi.

“Tüm borsalar net akışı”, tüm merkezi borsaların cüzdanlarına giren veya çıkan net Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Metriğin değeri, döviz girişleri ile döviz çıkışları arasındaki fark alınarak basitçe hesaplanır.

Net akışın değeri pozitif olduğunda, girişler çıkışları bastırdığı için net miktarda dijital paranın borsalara taşındığı anlamına gelir.

Yatırımcılar genellikle kriptolarını satış amacıyla borsalara yatırdıklarından, böyle bir eğilim BTC fiyatı için aşağı yönlü olabilir.

Öte yandan, pozitif bir net akış, uzadığında, yatırımcılardan bir birikim işareti olabileceğinden, kriptonun değeri için yükseliş gösterebilir.

Şimdi, son birkaç aydaki Bitcoin ağ akışlarındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Değişim Ağı Akışı

Görünüşe göre metriğin değeri son zamanlarda oldukça olumsuz | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin netflow sadece birkaç gün önce büyük bir negatif değer gözlemledi.

Bu kırmızı artış, bir günde borsa cüzdanlarından ayrılan yaklaşık 13,7 bin BTC'ye ulaştı. Grafikten, net akışın benzer şekilde derin-negatif bir değeri de yılın başlarında görüldü.

Bir önceki yükselişten kısa bir süre sonra, madeni paranın fiyatı bir ralli yaşadı. Desen bu sefer de tutarsa, BTC yakın gelecekte bir miktar yükseliş trendinin keyfini çıkarabilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin'in fiyatı son yedi gün içinde %1 düşüşle 39,5 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %15 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Görünüşe göre madalyonun değeri son yirmi dört saatte arttı | Kaynak: TradingView'de BTCUSD

Bitcoin, kripto fiyatının daha yüksek seviyelerde kalıcı bir zemin oluşturmak için mücadele ettiği şu ana kadar zorlu bir 2022 geçirdi.

Dijital para nihayet bir ay önce 47 bin doları geçtiği için gerçek bir toparlanma gösteriyor gibi görünüyordu, ancak o zamandan beri fiyat tekrar düştü ve şimdi 40 bin dolar seviyesinin altında konsolide oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ