Bitcoin son zamanlarda önemli direncini aştı ve 9.200 dolara ulaştı. Dow'un Cuma günü destansı düşüşünden sonra BTC yatırımcılarına mühlet olarak geliyor.

Bitcoin, Yükselişine Devam Etmek İçin Bu Kilit Direnci Aşmalı

Bitcoin son zamanlarda önemli direncini aştı ve 9.200 dolara ulaştı. Dow'un Cuma günü destansı düşüşünden sonra BTC yatırımcılarına mühlet olarak geliyor.

Bitcoin yatırımcıları bu hafta sonu bir tedavi için hazır. Dow Jones Cuma günü çökerek 622 puandan fazla kaybederken BTCUSD yatırımcıları arasında korku belirdi. Bitcoin, son zamanlarda Dow Jones'un hareketini kötü bir şekilde kopyaladı.

Ancak BTC, kayıp zemini geri kazandığı için Cuma günü bu Dow döngüsünden kurtuldu. Cuma boyunca konsolidasyon bölgesinde kaldı. Hafta sonu başında, BTC yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı. Bu yazıyı yazarken BTCUSD % 1.03 artışla 9.076 $ 'a ulaştı.

İlk olarak, BTC üçgen oluşumundan çıktı. Kırılma baş aşağıdaydı. Bu nedenle, BTCUSD'de long bir pozisyon için iyi bir giriş noktası olurdu.

Üçgenden ayrılan BTC, eşzamanlı olarak 8,979,12 $ 'lık kritik direnci geçti. Bu göstergelerin her ikisi de çakıştığından, bir yukarı yönlü olması bekleniyordu.

Şimdi, BTCUSD 9.500 dolara kadar yükselebilir, bu noktada başka bir sert dirençle karşılaşır. Bu nedenle, BTC'de olası bir “long” ticaret pozisyonu 9.400 $ 'ın üzerinde bir hedefle 8.979 $' a girecektir.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI göstergesi sürekli yükseliyor. Haftalık RSI aşırı alım bölgesine girmeden önce daha yapılacak çok şey var. RSI ve BTC fiyatının hareketini eşleştirirsek, potansiyel bir düşüşten önce 10.000 $ işaretine kadar BTC artışına işaret eder.

Ancak, bu yukarı yönlü fiyat hareketi kısa vadeli bir tahmin değildir. Bu haftalık bir çizelgedir ve bu nedenle BTCUSD'nin bu noktaya ulaşmak için biraz zamana ihtiyacı olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin yarılanması dokuz gün içinde ortaya çıktıkça, tablo her iki yönde de dönebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ