Bitcoin, yakın destek seviyesinin üstüne 8,700 dolara doğru uzanırken, bir kez daha kendini birleşik bir artış içinde yakaladı. BTC’nin 9 bin doların altına düştüğü son satışlara rağmen, kripto para birimi’nin boğaları bu destek seviyesini savunabili

Bitcoin Zorluğundaki Düşüş Boğaya İşaret Ediyor

Bitcoin, yakın destek seviyesinin üstüne 8,700 dolara doğru uzanırken, bir kez daha kendini birleşik bir artış içinde yakaladı. BTC’nin 9 bin doların altına düştüğü son satışlara rağmen, kripto para birimi’nin boğaları bu destek seviyesini savunabilir. Bu durum bir yükseliş işareti olabilir.

Bitcoin’in yakın vadede daha da aşağı iniş görmesini bekleyen analistler olmasına rağmen, önde gelen bir analist şimdi Bitcoin’in madencilik zorluğunda yaşanan düzeltmenin bir boğa koşusunun habercisi olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin, Analistler Daha Yakın Vadeli Bir Düşüş Bekliyor

Yazının yazıldığı sırasında, Bitcoin, geçtiğimiz günlerde ve haftalarda güçlü olan 8.700 dolarlık yakın vadeli destek seviyesinin sadece bir üstünde olan şu anki fiyatı 8 bin 709 dolarda marjinal bir şekilde işlem görüyor.

Son birkaç gündür fiyatı bu aralıkta tutulduğu için BTC'nin şu anda 8 bin 700 dolar ile 8. bin 900 dolar arasında yeni bir işlem alanı oluşturduğu görülüyor. Eğer bu aralık güçlü kalmaya devam ederse, yatırımcılar uzun bir süre daha alım yapabilirler.

Kısa vadede, analistler Bitcoin üzerinde giderek daha fazla kendilerini kötü hissediyorlar. Bir analist ise kriptoyu anlamlı uzun vadeli destek bulmayı umduğunu belirlediği bir seviye olarak 8 bin doların altındaki bir bölgede hedef belirliyor.

Twitter'daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Hsaka, kısa süre önce şu tweette bunu söyledi:

“BTC’yi eve getirme zamanı.”

BTC Madencilik Zorluk Ayarı Boğa Yükselişini Gösterebilir

Hsaka’nın Bitcoin’in yakın vadeli kısa vadeli değerlendirmesine bakılmaksızın, daha temel bir faktör, orta vadede kripto para birimi için yakın bir boğa hareketine işaret edebilir.

Twitter'daki bir başka popüler kripto analisti olan PlanB, son zamanlarda çıkan bir tweette bu olasılığı dile getirdi ve BTC'nin madencilik zorluğundaki düşüşlerin - son zamanlarda meydana geldiği gibi - tarihsel olarak büyük bir boğa hareketi tarafından takip edildiğini gösteren bir grafiğe işaret etti. Bunun anlamı daha fazla yükselişin gelmesi şeklinde.

Önümüzdeki birkaç saat ve günlerde, Bitcoin’in fiyatı uzun vadeli bir destek bulana dek daha fazla geri çekilebilir, ancak orta vadeli görünüm çarpıcı bir şekilde yükselişe geçmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ