Bu sabah 7 bin 100 dolara düşen Bitcoin ani bir sıçrayış gerçekleştirerek 7 bin 700 dolara kadar yükseldi.

Boğalar Bitcoin'i daha yüksek seviyelere itebilir ve kritik direnci bir kez daha destek olarak geri alabilir ve böylece Noel'e doğru yükselişe geçebilir mi? Yoksa ayılar burada daha fazla kırılma girişimini azaltıp, kripto yatırımcıları için çok da mutlu olmayan bir tatil sezonu yaratır mı?

Bitcoin 10 Dakikada 500 Dolar Arttı

Bitcoin 4.000 $'ın altında işlem yaparken, hisse senetleri aşırı düşük seviyelerde işlem görüyordu. Düşüş kripto tüccarları, analistler ve yatırımcılar aynı şekilde daha düşük seviyelerden bile çekiyorlardı.

Ancak Bitcoin bu aralığın dışına patladı ve parabolik bir ralli veya yankı balonuyla sonuçlandı, bu da piyasa değeriyle en değerli kripto para biriminin fiyatını % 350 artışla 14.000 $'a yükseltti. Bu noktada, kripto yatırımcıları bir kez daha 2017'de kripto hype balonundan bu yana tanık olmadıkları irrasyonel coşkuyu işaret eden en vahşi hayallerinin ötesindeki kuzu, kaleler ve zenginliklerden bahsediyorlardı.

Duygu böyle uç noktalara ulaştığında, varlıklar tersine dönme eğiliminde olur. Bugün bir kez daha, Bitcoin’in fiyatı 7 bin 100 doların altına düştüğü zamanki durum buydu. Tüm piyasa hemen aşırı bir düşüş yaşadı ve haklı olarak böyle oldu - Bitcoin aylardır istikrarlı bir düşüş eğilimindeydi ve son zamanlarda yeniden test edilen eski ayı piyasası 6.500 dolar civarında bir düşüşe işaret ediyordu. Korku kripto pazarında büyük bir şekilde geri döndü.

Bu sabah yığılan short pozisyonundaki satıcılar, Bitcoin'in bir kez daha yeni, düşük alçak seviyelere inmesini beklerken, çoğu zaman tersine çevrilen piyasa daha yüksek seviyelere çıktı, short pozisyonlarında yer alan satıcıları konumlarından çıkardı ve pozisyonlarını kapatmaya zorladı ve Bitcoin fiyatını daha da yükseltti.

Short Pozisyonları Tasfiye Edildi

Duygu odaklı short tasfiyesi, Bitcoin fiyatını 7,700 $'a yükseltti, ancak ayılar fiyatı 7,500 $'a düşürmek için hızlı davrandılar; burada Bitcoin, yükselişe karşı direncin üzerine çıkmalı ve mevcut düşüş eğiliminden çıkma şansı elde etmeli.

Bitcoin 7.500 $'ın üzerine çıkabiliyorsa, son birkaç aydır gerçekleşen tüm konsolidasyondan şimdi birkaç kilit direnç seviyesine sahiptir. Burada, Bitcoin 6.000 $'a düşebilir ya da potansiyel olarak 5.800 dolara düşebilir, hatta Nisan 2019 parabolik rallide ilk kez kopuş gerçekleştiğinde 4.200 $'a kadar düşebilir.

Bu eski direnç seviyelerinin herhangi birinde destek bulunursa, Bitcoin’in boğa piyasası sonuçta bitmeyebilir ve mevcut düzeltme bittikten sonra yarışlar bir kez daha söz konusu olabilir. Ancak, Bitcoin’in şu anki eğiliminin tersine dönmesi için boğalardan tatillere daha güçlü bir itme gelecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ