Günlük yükseliş eğilimi, boğaların 9 bin dolar seviyesini savunamamasından sonra Bitcoin için son zamanlarda değişti.

Bitcoin

Günlük yükseliş eğilimi, boğaların 9 bin dolar seviyesini savunamamasından sonra Bitcoin için son zamanlarda değişti. Boğalar ayrıca ayı çaprazının eşiğindeki her iki EMA'yı da kaybetti. En yakın destek seviyesi, ayıların şu anda kırmaya çalıştığı bir seviye olan 8 bin 567 dolar olarak belirlendi.

Bloomberg’e göre, teknik göstergeler Bitcoin'in yakın gelecekte daha fazla rüzgarla karşılaşabileceğini gösteriyor.

Satış İçin Sinyal

Yapılan yorumlarda twitterdaki kripto topluluğununda çok fazla eleştiriyle karşılaşıldığı ifade edilirken, diğerleri sadece iyi bir satın alma sinyali olduğunu söyleyerek yapılan yorumlarla alay ediyor. Makalenin kendisi, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların birbirine daha yakın olduğunu ve 200 günlük MA'nın altındaki bir düşüşün satmak için iyi bir sinyal olabileceğini söylüyor.

Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca zayıf kaldı, ancak ayılar çok fazla miktarda bulunmuyor ve Bitcoin 9 bin doların altında işlem görse de önemli bir gelecek görülmüyor. Bunların hepsi şu anda ayıların gerçekten o kadar güçlü olmadığının göstergesi.

Aslında, Bitcoin 4 saatlik bir zaman diliminde 200 MA'yı çoktan kaybetti ve 2 katı altında kapattı, ancak ayılar yine devam etmedi ya da takip etmedi. Bitcoin şu an günlük düşen bir takozda yükseliş eğilimi gösteriyor. Eğer ayılar onun altından geçebiliyorsa, günlük 200 MA'nın bir tekrar testini görebiliriz ancak güçlü bir hareket olarak kabul etmek için yeterli hacim ile birlikte bu hamleyi yapmaları gerekiyor.

Boğalar Kontrolü Kaybetti

Şimdi, haftalık grafik gibi daha uzun zaman dilimlerine baktığımızda, boğaların her iki EMA'nın kontrolünü kaybettiğini görebiliyoruz, ancak, yine de ayılar için ses seviyesi düşüyor. Boğalar hala bu grafikte biraz ivme kazanıyor çünkü 7 bin 300 dolara göre daha düşük bir seviyeye ayarlamayı düşünüyorlar.

Daha da uzaklaşarak, aylık grafik yine en yüksek işlem hacminden zevk alan boğaların lehine. Boğalar 7 bin 300 dolardan daha düşük bir seviyeyi onaylamaya çalışıyorlar ve devam etmeyi ve yılı 13 bin 970 dolardan kapatmayı düşünüyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ