Bitcoin

Wall Street'in tanınmış stratejisti Tom Lee, Kasım ayının ilk haftasında bitcoin fiyatının şaşırtıcı yükselişini takiben yatırımcıları ihtiyatlı davranmaya davet ediyor.

Bitcoin fiyatı bu hafta baş döndürücü seviyelerde yükseldi ve Bitcoin'in tarihinde ilk kez 7,500$ seviyelerini test etmeye başladı. Şu anki seviyelerde, Bitcoin'deki yükselme hafta için %25, ay için yaklaşık % 75 ve yıl için %700'den fazla. 

Bloomberg'in haberine göre, Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin fiyatının düzeltilmesinden endişe ediyor. Fundstrat Global Advisors'daki araştırma sorumlusu Lee, CME Group'un Bitcoin sözleşmeleri başlatacağı yönündeki son habere benzer iyimser haberlerden sonra bile yatırımcıları dikkatli davranmaya çağırıyor.

Lee'nin temkinli yorumları Wall Street'te biliniyor. Birçok yönetici ve analist, Bitcoin'in bu seviyede kalıcı bir poziyonu olduğu konusunda henüz ikna değiller.

Bununla birlikte finans sektöründeki şüpheciler lejyonundan farklı olarak Lee, Bitcoin'in en ateşli destekçilerinden biri ve Wall Street'teki en büyük Bitcoin boğası ünvanını kazanmış durumda. Aylar önce Lee, Bitcoin fiyatının 2018 yılının ortasına kadar 6.000$, 2022 yılına kadar da 25.000$'a ulaşacağı tahminleriyle oldukça ses getirmişti.

Şu anki güncel fiyat Lee'nin tahminlerinin 1000$ kadar üstünde. Lee bu farkın bir nebze iyimser bir etkiden kaynaklandığını ve düzeltmeye maruz kalabileceğini düşünüyor. Fundstrat Global müşterilerine dağıttığı raporlarda bu konuya dikkat çekiyor. Fakat bu dönemsel düzeltme bekletisinin ötesinde Lee uzun vadeli planda Bitcoin için iyimser tahminlere sahip. Uzun vadeli 25.000$ tahminini hala güncelliğini koruyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ