Crypto YouTuber Lark Davis, Bitcoin'deki birkaç gelişmeyi ve bir miktar yükseliş ivmesine işaret eden daha büyük kripto alanındaki gelişmeleri ele aldı.

 Crypto YouTuber Lark Davis, Bitcoin'deki birkaç gelişmeyi ve bir miktar yükseliş ivmesine işaret eden daha büyük kripto alanındaki gelişmeleri ele aldı. Bunlar arasında, kurumsal firmalar da dahil olmak üzere artan benimseme ve ülkeler tarafından kabul vardır. Bitcoin ve daha geniş kripto alanı için daha parlak günler geliyor.

Davis, ilk olarak Bitcoin'in şu anda RSI'daki Göreceli Güç Endeksi düşüş trendinden çıkmaya çalıştığını kaydetti. Benzer bir eğilim 2021'in yarısı için de görüldü, ardından kripto varlığı yazın en düşük seviyelerinden yüzde 130 oranında büyük bir artış gösterdi. Kripto çizelgeleri, tarihi tekrarlamakla ünlüdür ve bu nedenle, mevcut hakim yatay momentum ile bile gelecekte benzer bir kırılma oldukça olasıdır.

Ek olarak, CoinDesk tarafından bir hafta sonu raporu, yatırımcıların Fed'in şahin yorumlarından sonra merkezi borsalardan 670 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkardığını ortaya koyuyor. Bu, uzun vadeli yükselişin bir göstergesidir çünkü çoğu yatırımcı, niyet uzun vadeli hodling olduğunda kripto paralarının doğrudan velayetini almayı tercih eder.

Ek olarak, ABD'nin Arizona eyaleti, Bitcoin'i yasal ihalesi olarak yasallaştıran bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Davis, doların Amerikan topraklarında ve ötesinde "üstünlüğünü" korumaya çalışan mevcut Amerikan yasaları nedeniyle bunun gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını söylüyor. "Sembolik hareket", dijital varlığa büyük bir siyasi ilgi ve bunun bir ödeme aracı olarak veya başka bir kullanım için olası benimsenmesini gösteriyor. Bununla birlikte, olması durumunda, haberler kripto dostu politikacıların olduğu diğer eyaletlerde ilgiyi ateşleyecektir.

Bitcoin ve Kripto İçin İyi Haber

Bitcoin ve diğer kripto varlıkları bir şekilde benimsemek isteyen kurumsal varlık yöneticileri dünyasında da büyük bir faaliyet var. 67 milyar dolarlık varlık yöneticisi WisdomTree, bir Bitcoin ve genel kripto cüzdanı başlatmayı planlıyor. Ayrıca, TIGER 21'in ultra zengin yatırımcıları, Bitcoin ve lider altcoin Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimlerine yatırımlarını ikiye katladı.

Yükseliş duygularını ifade eden diğer benzer firmalar arasında Fidelity Investments, BlackRock dünyanın en büyük varlık yöneticisi (AUM cinsinden 10T$), yatırım yönetimi firması Charles Schwab ve dünyanın en büyük saklama bankası olan BNY Mellon (AUM cinsinden 2.2T$) yer alıyor.

Daha yakın zamanlarda, Rus hükümetinin çeşitli kurumları bir kripto yol haritası çizdi. İçeriği, merkez bankasının eksiksiz kripto yasağı önerisinden ziyade düzenlemeyi gösteriyor. Bu, özellikle ülke dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğu için Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için bir artı.

Kripto konusunda ileri geri olan başka bir ülke olan Endonezya, yakın zamanda Bitcoin ve yaklaşık 200 kripto para birimi için alım satımı onayladı. Ülkenin dini liderleri, şeriata uygun olmadıklarını söyleyerek kripto para birimlerini onaylamıyor. Ancak, Emtia Geleceği Ticaret Denetleme Kurumu'nun (CoFTRA) kararı yasal olarak çok daha bağlayıcıdır. Rusya gibi, Endonezya'nın da kripto benimsemesi, dünyanın en yüksek internet kullanım oranlarından birine sahip dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olması nedeniyle önemlidir.

Ark Invest de dahil olmak üzere çoğu kripto meraklısı, Bitcoin'in 2030 yılına kadar 1 Milyon Dolar seviyesine ulaşacağından emin. Davis, durum böyle olursa, Bitcoin'i 30 bin dolar seviyelerinde satın alanların yatırımlarının muhtemelen 30-35 ile çarpılacağına dikkat çekiyor. Fold  Davis'e göre altın veya geleneksel hisse senetleri için pek olası olmayan bir olay.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ