Bitcoin (BTC) yükseliş eğiliminde ve fiyat, son birkaç gündür 12.460 $'lık kırılma seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) yükseliş eğiliminde ve fiyat, son birkaç gündür 12.460 $'lık kırılma seviyesinin üzerinde seyrediyor. Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (11.938 $) ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi, boğaların komuta ettiğini gösteriyor.

Boğalar bugün fiyatı 13.214 doların üzerine çıkardı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler. Bu, ayıların henüz havlu atmadıklarını ve 13.200 $ seviyesini savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, trend yükseldikçe, boğaların düşüşle 12.460 $'lık kırılma seviyesine yükselmesi muhtemel. Bu destek çatlasa bile, boğalar tekrar devreye girebilir ve 20 günlük EMA'da satın alabilir.

BTC / USD kuru her iki seviyede de yükselirse, boğalar bir kez daha fiyatı 13.214 $'ın üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, kartlarda 14.000 $'lık bir ralli olabilir.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına düşürürse, bu olumlu görüş reddedilecek. Böyle bir hareket, mevcut kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecektir.

Ayılar, boğaların fiyatı 13.214 doların üzerinde tutmasına izin vermediklerinde, boğaların yükseliş trendini uzatma girişimini engelledi. Satıcılar fiyatı aşağıya çekti.

4 saatlik grafikte 20-EMA'da anlıık destek sunuyor. Boğalar şu anda fiyatı 20-EMA'nın üzerinde tutmaya çalışıyor, ancak RSI'daki düşüş sapması, momentumun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor.

20 günlük EMA'nın altında bir kırılma, 12.460 $'lık bir yeniden testle sonuçlanabilirken, mevcut seviyelerde güçlü bir toparlanma yükseliş trendini devam ettirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ