Bitcoin 48 bin dolara kadar sürdürdüğü yükselişine mola vermiş durumda.

Bitcoin

Bitcoin 48 bin dolara kadar sürdürdüğü yükselişine mola vermiş durumda. Geri çekiliş fiyatı 40 bin dolar seviyelerine getirdi. Bu seviyelere artık bir destek noktası olmuş gibi duruyor. Kuşkusuz düşüşler hayal kırıklığı yaratmış olsa da geldiğimiz noktada gerginliğin yerini bir miktar sakinliğin aldığı görülüyor.

Bitcoin’in geri çekilişini birçok insan için ikinci bir şans olarak değerlendirenler de bulunuyor. Bu kişiler genelde düşüşlerde Bitcoin alımı için tavsiyelerde bulunuyorlar ve böyle bir hamlenin yükseliş trendinde çok işe yarayacağını vurguluyorlar.

Bitcoin için 38 bin dolar seviyesinin yüksek seviyede bir dip olduğu vurgusu ise BTC’nin bu seviyeden daha aşağı bir seviyeye inmeyeceğine ilişkin bir işaret olarak algılanıyor. Makro baskıların yoğun olduğu böylesi bir dönemde riskli seviyeleri zikretmek yatırımcılar açısından kayda değer.

Dolar endeksinin güçlenişi le Bitcoin’in fiyatının gerilemesinin aynı döneme denk gelişi ise yatırımcıların dolar endeksinde zirve görülmesi ile Bitcoin’de bir boğa koşusu beklentisi içerisine girmesine neden oluyor.

Kripto para birimlerinin amiral gemisi olan Bitcoin, FED’in şahin söylemlerine rağmen 40 bin dolar seviyesini bir destek olarak tutmaya devam ediyor. Volatil hareketler söz konusu olsa da fiyat konsolide oluyor. Ancak dünyada enflasyonun yüksek olması yatırımcıları enflasyona karşı bir koruma olarak kripto para birimlerine yöneltiyor. Gelişmeler böyle olunca da Bitcoin fiyat hareketine devam edecek gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ