Bitcoin 33 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin’de dibi gördük mü yoksa düşüş devam edecek mi?

Bitcoin 33 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin’de dibi gördük mü yoksa düşüş devam edecek mi? Bu soruya BitMex kurucularından Arthur Hayes cevap verdi ve Bitcoin’in 28 bin dolar bandına kadar gerileyebileceğini ifade etti. Hayes’e göre Bitcoin 28,500 doları göremeden dipten bahsedemeyiz.

ABD Merkez Bankası Başkanı (FED) Jeremo Powell’ın para politikaları hakkındaki açıklamamaları ilgi ile bekleniyordu. Powell, faiz oranlarını 0-0,25 bandında sabit tutulduğunu duyurdu. Ancak Mart ayından itibaren faizlerin arttırılacağı işaretini verdi. Korona salgını boyunca düşük tutulan faiz oranları Bitcoin fiyatlarını artıran önemli gelişmeler arasında yer aldı. Artık yavaş yavaş düşük faiz politikasının sonuna doğru yaklaşıyoruz gibi. Para politikalarında başlayacak olası agresif artışlar Bitcoin fiyatlarındaki türbülansı daha da arttırabilir.

Şimdilik ABD politika faiz oranlarında bir artış beklense de olağanüstü değer artışları beklenmiyor. Belki Mart ayında FED 0.25 oranında bir faiz artışına gidebilir.

Bitcoin gün içerisinde 38 bin doları geçmişti ancak Fed Başkanının faiz arttırma yönünde verdiği sinyallerin ardından fiyatlar, 36 bin dolar bandına geriledi.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ