Bitcoin yatırımcıları potansiyel olarak çalkantılı bir yolculuğa hazırlanıyor çünkü tarih, Eylül ayının kripto para birimi için tipik olarak inişli çıkışlı bir ay olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin

Bitcoin yatırımcıları potansiyel olarak çalkantılı bir yolculuğa hazırlanıyor çünkü tarih, Eylül ayının kripto para birimi için tipik olarak inişli çıkışlı bir ay olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, iki ETF analisti yatırımcıların dikkatini Ekim ayının ortasına yönlendirdi ve bunu izlenmesi gereken bir sonraki önemli tarih olarak işaretledi.

Eylül Ayının Ayı Eğilimleri

Tarihsel veriler Eylül ayında Bitcoin için aşağı yönlü bir tablo çiziyor ve kripto para birimi son 13 yılın dokuzunda kırmızıda kapanıyor. X platformunda 689.000 takipçisine seslenen ünlü kripto analisti Will Clemente, Eylül ayının yalnızca en az pozitif getiriye sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda altı yıldır sürekli bir negatif çizgi yaşadığını vurguladı.

Eylül Belirsizliğine İşaret Eden Faktörler

Tarihsel eğilimlerin ötesinde, çeşitli faktörler Bitcoin'in Eylül ayındaki performansı üzerinde belirsizlik gölgesi oluşturuyor. Takip kaynağı Material Indicators, Grayscale'in SEC'e karşı kazandığı zaferin ardından elde edilen kazanımların sallantılı bir zeminde olabileceğini ve lider kripto para biriminin yörüngesini etkileyebileceğini öne süren uyarıcı bir not yayınladı.

Ekim Ortası Geri Sayımı

Ancak, durum o kadar da karamsar değil. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, yatırımcılara Ekim ortasındaki ikinci karar tarihine odaklanmalarını tavsiye ederek bir umut ışığı sunuyor. Bu tarih, özellikle SEC'den onay bekleyen yedi spot Bitcoin ETF'si açısından büyük önem taşıyor. Bu ETF'ler BlackRock, Bitwise, Valkyrie, WisdomTree, VanEck, iShares ve Invesco gibi önde gelen kuruluşlardan geliyor.

Spot Bitcoin ETF Onay Beklentileri

Seyffart, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas ile birlikte, 30 Ağustos itibariyle yılsonuna kadar spot Bitcoin ETF onayı olasılığını yüzde 75 olarak tahmin etti. Yaklaşan Ekim ortası tarihleri, en azından 2023 sınırları içinde SEC için çok önemli bir an olarak hizmet edebilir.

Gecikme Beklentileri

Seyffart, spot Bitcoin ETF başvurularında gecikmeler yaşanmasının kuvvetle muhtemel olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz hafta onaylanmamalarına şaşırmadığını ifade eden Seyffart, SEC'in tutumunun beklentilerle uyumlu olduğunu savundu.

Bitcoin'in Mevcut Durumu

Perspektiften bakmak gerekirse, Bitcoin olumlu Grayscale haberlerinin ardından 24 saatlik bir zaman dilimi içinde yüzde 4,5'lik bir düşüş yaşadı. Şu anda Bitcoin 26.000 dolar civarında işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ