Altcoinler güçlü bir satın alma ilgisi görebilir ve Bitcoin 30.000 doların üzerine yükselirse dikey olarak yükselebilir.

Bitcoin

Altcoinler güçlü bir satın alma ilgisi görebilir ve Bitcoin 30.000 doların üzerine yükselirse dikey olarak yükselebilir.

Bitcoin (BTC), 11 Aralık'ta gün içi en düşük seviyesi olan 17.573,29 dolardan, kısa bir sürede %66.78'lik bir ralli ile 31 Aralık'ta gün içi en yüksek seviyesi olan 29.310,19 dolara yükseldi. Bu, her yüksek seviyedeki traderlardan gelen güçlü talebi gösteriyor.

Kurumsal kripto yatırım devi Grayscale, Aralık ayında 72.950 Bitcoin satın aldı ve bu, o dönemde çıkarılan 28.112 Bitcoin'den %159.49 daha fazla.

Sadece kurumların satın alması değil , güçlü bir boğa koşusu aynı zamanda yükselişe devam etmeye çalışan spekülatörleri ve momentum traderlarını da çekiyor. 

Zincir üzerindeki analiz kaynağı Digital Assets Data'ya göre, bu durum, Aralık 2020'de Bitcoin'in işlem hacmindeki artıştan görülebilir.

Ancak, bir seviyede alıcılar fiyatları daha yüksek seviyelerde kovalamayı bırakacak ve bu da rallinin bitmesine neden olacak. Bunu yaptığında, spekülatörler ve momentum traderları çıkışa koşabilir. Bu gelişme yaşandığı zaman alıcıların daha düşük seviyelerden tekrar alım yapması muhtemel. Bu senaryo keskin bir geri çekilme ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, tarderlar uygun risk yönetimi stratejileri kullanmalı.

 Güçlü bir boğa koşusunda, traderlar olası bir geri dönüşün işaretleri için direnç seviyelerini izleyebilirler, ancak seviyeler kolaylıkla ölçeklendiğinde, trendin güçlü kaldığını gösterir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ