Hash gücü Mart ayında yaşanan fiyat düşüşünden önceki seviyelere geri döndüğü için Bitcoin (BTC) yeni bir iyileşme işareti yayınladı.

Bitcoin

Hash gücü Mart ayında yaşanan fiyat düşüşünden önceki seviyelere geri döndüğü için Bitcoin (BTC) yeni bir iyileşme işareti yayınladı.

Blockchain izleme kaynağından elde edilen verilere göre, 15 Nisan itibariyle Bitcoin'in 7 günlük ortalama hash gücü saniyede 114 quintillion hash (h / s) idi.

BTC Hash Gücü Mart Ayı Başlarında Yükseldi

Ağın bu toplamı en son 2 Mart'ta kaydettiğini izleyen on gün içinde, ortalama hash gücü 13 Mart'taki "Kara Perşembe" olaylarının ilerlemesini durdurmadan önce 123 quintillion h / s'ye yükseldi.

Hash gücü, madencilerin Bitcoin işlemlerini işlemek için gerekli denklemleri çözmeye adadığı genel bilgi işlem gücünü ifade eder.

Hash gücü rakamı ne kadar yüksek olursa, ağın kötü niyetli bir tarafın saldırısına karşı daha dirençli ve dolayısıyla daha güvenli olduğunu gösteren daha fazla hash gücü söz konusudur.

PlanB: Bir sonraki zorluk ayarı “destansı olacak”

Gerçekte, merkezi olmayan ağın gerçek yapısının kesin terimlerle tespit edilmesi imkansız olduğundan, hash gücü aslında bir tahmindir.

RT sunucusu Max Keiser sık sık Bitcoin fiyatındaki sıçramaların benzer hash gücü hareketlerini takip etme eğiliminde olduğunu savundu.

13 Mart'ta BTC / USD borsalarda yaklaşık 3.700 $ 'a düştüğünde, hash gücü 100 quintillion h / s'nin altına düştü. Daha sonra, Bitcoin’in madencilik güçlüğünde% 16'lık bir yeniden hedefleme dengeyi ele aldı ve toparlanmaya yol açtı.

Bir sonraki yeniden hedefleme, yaklaşık % 10'luk önemli bir artış olacak, PlanB bu hafta yorumlarda artışı “destansı” olarak nitelendirildi.

 Bu ayın başlarında açıklandığı gibi, zorluk ayarlama mekanizması Bitcoin'in kendi kendini düzenleyen “sağlam” para olarak işlev görmesini sağlayan anahtar bir bileşendir, manipülasyon içermez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ