Son 24 saat Bitcoin pazarı için patlayıcıydı. Çarşamba sabahı 7.800 $ 'ı aştığından beri, kripto para birimi neredeyse durdurulamaz bir yükseliş trendindeydi ve 7.000 $, 8.000 $' lık direnişten sonra geçmiş direnç topladı.

Bitcoin

Son 24 saat Bitcoin pazarı için patlayıcıydı. Çarşamba sabahı 7.800 $ 'ı aştığından beri, kripto para birimi neredeyse durdurulamaz bir yükseliş trendindeydi ve 7.000 $, 8.000 $' lık direnişten sonra geçmiş direnç topladı.

Bu dik yükseliş eğilimi, Coinbase gibi perakende borsalarda alım hacminin, alım faaliyeti nedeniyle Çarşamba günü geçici olarak çökmesine neden oldu. Binance de hacim akışı görüldü, borsa 24 saat içinde 11 milyar dolarlık ticaret faaliyeti kaydetti.

Birkaç dakika önce, bu yazının yazıldığı anda, BTC 9.400 $ 'a ulaştı - sadece 24 saat öncesine göre % 17 artışa işaret ediyor.

Bu, kripto para biriminin Mart ayının ilk haftasından beri Bitcoin'i 3.700 dolara götüren kapitülasyon olayından hemen önce işlem gördüğü en yüksek seviyedir.

Bu son yükselişte 8.800 $ 'dan 9.200 $' a kadar az sayıda short pozisyonu tasfiye edilmiş olsa da Skew.com verileri, son 24 saatin 90 milyon $ 'dan fazla BitMEX shırt pozisyonunun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Çok az yatırımcının Bitcoin'in bu kadar yüksek ve hızlı toplanmasını beklediğini gösteren çarpıcı bir trend bu.

Bitcoin için Sırada Ne Var?

Kripto para biriminin bu kadar hızlı bir şekilde toplanmasını bekleyen birkaç yatırımcıyla, Bitcoin için bir sonraki adımın ne olacağını belirlemek için teknik analize bakmak gerekiyor.

Bir kripto tüccarı, Bitcoin'in 7.800-8.000 dolarlık direnç kümesini aşmasıyla, ayıların “son duruşuna” sahip olacağı noktayı aradıklarını, üstteki şansın önemli ölçüde arttığını belirtti.

Öte yandan Bloomberg, yakın bir düzeltme uyarısı yapıyor.

Satış noktası, Bitcoin 8.000 $ 'ın ortasında işlem yaparken yayınlanan bir makalede, bir varlığın trendini takip eden bir önlem olan GTI Küresel Güç Göstergesi'nin Bitcoin için 70'in üzerinde bir okuma yazdığı konusunda uyardı.

Varlıkların teknik olarak aşırı satın alındığı noktaya denk gelen “70” okuması ile Bloomberg, “tokenın kısa vadede ek kazançlar elde etmesinin zor olabileceği” konusunda uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ