Bitcoin (BTC) şu anda güçlü bir yükseliş trendi içerisinde düzeltme aşamasında.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) şu anda güçlü bir yükseliş trendi içerisinde düzeltme aşamasında. Duyarlılık olumlu olduğunda, traderlar, düşük riskli bir giriş noktası sunduğu için güçlü destek seviyelerine yönelik düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görürler.

7 Kasım'daki düzeltme, göreceli güç endeksini aşırı alım seviyelerinden aşağı çekti ve zayıf ellerin titremesine işaret etti. Bununla birlikte, yukarı eğimli hareketli ortalamalar, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu göstermektedir.

BTC / USD kuru son birkaç gün içinde keskin bir şekilde yükseldiğinden, birkaç gün için fiyat aralığına bağlı bir eyleme girerek kazançları pekiştirebilir. Böyle bir hareket, kurun tüm zamanların en yüksek seviyelerine yapılan saldırı için gerekli olan güçlü bir temel oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, paritenin önümüzdeki birkaç gün için 14.000 ila 16.000 $ arasında kalma olasılığı yüksek.

16.000 $'ın üzerindeki bir kırılma, bir sonraki seviye olan 17.200 $'da durarak yükseliş trendini devam ettirebilirken, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (13.793 $) altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

15.956,26 dolardan düzeltme, 4 saatlik grafikte 50 basit hareketli ortalamanın hemen üzerinde destek aldı. Boğalar şu anda yukarı hareketi sürdürmeye çalışıyorlar ancak düşüş trendi çizgisinde bir duvara çarptılar.

Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayılar fiyatı tekrar 14.000 $'ın altına çekmeye çalışacak. Ancak, boğaların devreye girmesi ve bu düşüşü satın alması muhtemeldir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, 15.956.26 $'lık bir yeniden test mümkündür. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ