Büyük kurumsal yatırımcıların benimsenmesi açısından, bitcoin, düzenleyici belirsizliği nedeniyle hala keşfedilmemiş bir bölge olmaya devam etmektedir.

Bitcoin

Büyük kurumsal yatırımcıların benimsenmesi açısından, bitcoin, düzenleyici belirsizliği nedeniyle hala keşfedilmemiş bir bölge olmaya devam etmektedir. Citizen Bitcoin podcast'inin son bölümünde, WESCAP Group Servet Müdürü Andy Edstrom, finans dünyasının nasıl tepki verdiğini ve bitcoin'i benimsediğini anlatıyor.

Bitcoin'in geleneksel yatırımcıların büyümesi ve benimsemesiyle ilgili olarak Edstrom, “dünyada öğrenmeye zaman ayıran çok sayıda insan var ve sermayelerini bir şeye yatırım yapmak veya tahsis etmek konusunda temkinli davranıyorlar. Bitcoin nispeten yeni ve çok daha uzun ve daha kararlı bir düzene meydan okuyoruz. Yani evet, onlarca yıl süren bir senaryo hayal edebiliyorum ya da bir devrilme noktasının olduğu bir senaryo hayal edebiliyorum. ”

Benimsenme ve 'hiperbitcoinizasyon'un, yani bitcoin'in dünyadaki en baskın para biçimi haline geldiği bir senaryo'nun gerçekleşeceği olası bir gelecek açısından Edstrom, FOMO'nun çeşitli sosyo-politik faktörlerle birlikte devrilmeye katkıda bulunabileceğini öne sürdü. Önümüzdeki on yıl içinde bitcoin tahmininin “yatırım açısından 10 yıllık bir bakış açısına sahip olduğumu ve bence 10 yıllık toplam değerlemenin yaklaşık 8 trilyon olduğunu” vurguladı.

Bitcoin'de geleneksel finans kurumlarından ve yatırımcılardan ilgi olup olmadığı hakkında konuşan Edstrom, birçoğunun endişeli olmasına rağmen, gözden kaçırmanın pahalı bir fırsat olduğunu söyledi:

“Kurumsal bir yatırımcıysanız, başkaları adına hareket eden bir servet yöneticisi ya da bir fon yöneticisi olsanız da, bu şeyi (bitcoin] yok saymak için sahip olduğunuz mazeret sayısı her geçen gün azalıyor. Bunlar, kurumsal yatırımcıların şu anda çok dikkatli bir şekilde düşünmeleri gerektiğini düşündüğüm faktörler. ”

 Faydaları ve bitcoin gibi potansiyel kripto para birimlerine rağmen - düzenleyici belirsizlik ve bunun teknoloji odaklı bir para birimi olması, birçok yatırımcıya yükseliş eğilimi göstermeyebilir. ABD'de yaklaşık 24 trilyon dolar değerinde varlık yöneten 415 danışmanla ilgili yeni bir Bitwise araştırması, yalnızca % 6'sının müşteri fonlarını kripto varlıklara ve bitcoin'e yatırmayı düşünmeye istekli olduğunu gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ