Bitcoine yatırım yapacaklara tavsiyeler. Riskler ve fırsatlar

Bitcoin

Paranızın nereye yatırılacağını seçmek, her fırsatta farklı getiri ve riskler sunan göz korkutucu bir görev olabilir. Bitcoin’in ortaya çıktığı günden itibaren, yatırımlarını kripto paralar üzerine yapan bir çok yatırımcı var. Ancak, bu tür bir yatırım herkes için değildir ve bunun finansal ihtiyaçlarınız için doğru seçenek olup olmadığını dikkatlice düşünmeniz gerekir.


Öncelikle riskleri düşünün!

Herhangi bir şeye yatırım yapacağınız esnada karşılaşabileceğiniz bütün riskleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Karşınıza iki çeşit risk seçeneği çıkacaktır, ya düşük riskli bir yatırıım yapacaksınız ya da çok fazla risk alarak yatırımlarınızı ona göre planlayacaksınız. Bitcoin, çok fazla iniş çıkış yaşamasından dolayı oldukça riskli seçeneğin içerisinde bulunuyor

Birkaç dakika içerisinde, pazar bir uçtan diğerine kayabilir. Bu, Bitcoin yatırımınızın para kazandırabileceği veya kaybettirebileceği anlamına geliyor. Piyasanın hareketini doğru bir şekilde belirlemenin de bir yolu ise neredeyse yok.

Bitcoin’e yatırım yapmak yüksek risk toleransı olan insanlar için uygun. Risk almayı sevmiyorsanız, bu piyasadan kaçınmalısınız. Oynaklık ve riskler hayatınıza stres katacak ve yatırımda kar veya zarar elde edip edemeyeceğinizi asla bilemeyeceksiniz.

Güvenlik risklerini bilin

Paranızı hisse senetlerine yatırdığınızda veya bir bankaya yatırdığınızda, Bitcoin ile alamayacağınız bir güvenlik seviyesine sahip olursunuz. Piyasada bir hata yaparsanız, fonlarınızı iade etmek için başvurabileceğiniz hiçbir sigorta poliçesi yoktur.

Genel olarak Bitcoin ve kripto parala piyasasında yeniyseniz, coin’lerinizi yanlış cüzdanınıza gönderme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kripto paraları yanlış cüzdanınıza gönderirseniz, sahibi bulmak ve kripto paralarınızı geri almak neredeyse imkansız bir hale dönüşecek. Kripto para yatırımlarınız için doğru önlemleri alırsanız, bu endişeyi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Sonuç olarak Bitcoinin bu tarz riskleri taşıyor olması bu piyasaya yatırım yapamayacağanız anlamına gelmez. Piyasada ne yaptığınızı iki kez kontrol ederseniz ve kripto paralarınızı  güvenli ve doğru bir şekilde cüzdanınıza gönderdiğinizde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Bitcoin’e yatırım yapmak, bazı insanların bu piyasadan kazandığı önemli getirilerden dolayı çok cazip gelebilir. Bununla birlikte, yüksek risk toleransına sahip olmanız ve piyasada ve cüzdanınızla ne yapacağınızı bildiğinizden emin olmanız gerekecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ