Bitcoin

Tüm dünya'da kısa sürede etkin olarak kullanılmaya başlayan ve ülkeler tarafından tanınmaya başlayan,çeşitli borsaları ve merkezleri oluşturulan dijital olarak üretilen ve harcanan para birimidir.Günümüz teknolojisinde kullanılan çeşitli şifreleme vb işlemlerle üretilen bu dijital para birimi ve muadilleri,oluşturulan borsalar üzerinde alım - satım -yatırım gibi işlemleri yapmamızı sağlıyor.

Bitcoin'e başlarken;

1-Türkiye'de en yaygın ve etkin kullanılan PARİBU dur. Paribu.com'a giriş yaparak üye oluyorsunuz. Site üzerindeki yönergeleri izleyerek hesabınızı aktif ve onaylı hale getiriyorsunuz.

2-Hesabınız artık onaylı daha sonra Akbank veya Teb bankası aracılığıyla paribu menüsünde bulunan TL YATIRMA işlemini tıklıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz konu banka hesabı sahibi ile paribu hesabı sahibi aynı isim,soyisim ve aynı şahıs olmalıdır.

3-TL yatırma menüsünden ne kadar TL yatıracaksak rakamı yazıyoruz ve onaylıyoruz. Hemen altında bir referans numarası ve paribu banka hesabı oluşacaktır. Banka hesabından havale veya eft yaparken paribunun oluşturduğu referans numarasını ,banka havalesinin açıklama kısmına yazıyoruz ve gönderiyoruz.

4-Maksimum 30 dakika sonra bazen 60 dakikayı bulabiliyor.Paribu hesabınıza para yattıktan sonra sol üst koşede bakiyenizi görebilirsiniz.

5-Ana sayfa menüsünden btc al kısmından tl karşıığı paranızı btc çeviriniz.

 

Artık btc sahibisiniz. Bir sonraki yayınımızda bitcoin borsasına giriş yapacağız. Alım satım gibi işlemleri anlatacağız.

Takipte Kalın..!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ