Bazı paniğe kapılmış hodlerlar, yüzde 45'lik bir çöküşten sonra Bitcoin (BTC) satmaya istekli, ancak bu grafikler neden bunu yapamayacaklarını gösteriyor

Bitcoin

Bazı paniğe kapılmış hodlerlar, yüzde 45'lik bir çöküşten sonra Bitcoin (BTC) satmaya istekli, ancak bu grafikler neden bunu yapamayacaklarını gösteriyor

2017'den beri en büyük kaybını kaydeden Bitcoin (BTC) ile bugünün kripto para piyasası kan banyosunda bir gün geçirdi. BTC’nin sadece bir saat içinde değerinin yaklaşık yüzde 25'ini kaybettiği gün kesinlikle tarihe geçecek .

Ancak, birden fazla analiste göre, bu büyük fiyat düşüşünden sonra BTC yine de toparlanabilir.

Daha büyük bir resim ve daha parlak bir hikaye

Kripto para birimi tüccarı Jonny Moe'e göre, BTC 2011'e kadar uzanan uzun vadeli eğri trendini tesadüfen hafifçe vurdu. Şimdiye kadar, kripto para birimi henüz bunun altında değil.

Bu arada, kripto kralı da bugünün 5.568 $ 'lık düşük seviyesi ile 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) altına düşmeye yaklaştı. Alex Saunders, Bitcoin (BTC) 'nin 3.200 $' ın altına düştüğü Aralık 2018'in, en iyi kripto para biriminin bu geniş izlenen ortalamaya en son yaklaştığı ay olduğunu belirtti.

Hala en iyi performans gösteren varlık

Dikkate değer ölçüde Bitcoin, yıldan yıla hala yüzde 50'den fazla yükseliyor. ShapeShift CEO'su Erik Voorhees'in belirttiği gibi, 2020 zirvesinden yüzde 45'ten fazla düştükten sonra bile dünyadaki tüm varlıklardan daha iyi performans gösterme şansı var.

 BTC bir ayı piyasası alanına girdiğinden, koinin buraya geri dönmesi imkansız görünüyor. Ancak, bu son çekilme aslında CryptoBirb'ın 2020'nin kripto için 'efsanevi' olacağını öngören öngörüsüyle aynı doğrultuda yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ