Kripto para birimleri popüler bir şey haline geldi ve Bitcoin egemen para birimi.

Bitcoin

Kripto para birimleri popüler bir şey haline geldi ve Bitcoin egemen para birimi. Artık çoğu insan bunu biliyor ve birçoğu dijital varlığı satın almakla ilgileniyor. Erken yatırım yapan insanlar hakkında ya da uzun zaman önce iki pizza almak için 10.000 Bitcoin kullanan adam hakkında etkileyici hikayeler duymuş olabilirsiniz. Satın alma nedeniniz ne olursa olsun, bunu nasıl yaptığınızı ve kullanım olanaklarını bilmek akıllıca olacaktır.

Bitcoin'i Kullanmak

Bitcoin gibi kriptolar giderek daha popüler hale geldiğinden, bunları kullanabileceğiniz daha fazla yer var. Bu genellikle çevrimiçi, örneğin alışveriş yaparken. Bitcoin'i çevrimiçi kumarhanelerde veya spor bahis sitelerinde kumar oynarken de kullanabilirsiniz. Çoğu kişi bunu tercih eder, çünkü daha anonim olabilirsiniz ve kumar hobisini ekonominizin geri kalanından ayırabilirsiniz.

Hatta bazı çevrimiçi oyunlar, son derece karlı olabilecek kripto para birimleri kazanmanıza izin verir. Ardından, yalnızca oyunun kendi para birimini değil, gerçek dünyada alınıp kullanılabilecek para birimleri kazanabilirsiniz. Kripto ile oyun oynamaya veya kumar oynamaya başlamadan önce, daha fazla bilgi edinmek için BonusBitcoin.co'nun kripto ile kumarhane oynama kılavuzuna bakmalısınız.

Bitcoin Nedir?

Kripto para birimleri yeni bir şey değil ve büyük olasılıkla onları daha önce duymuşsunuzdur. Ancak, herkes tam olarak ne olduğunu ve itibari para biriminden nasıl farklı olduğunu bilmiyor. İlk olarak, kripto para birimleri dijitaldir ve merkezi değildir. Bu, yalnızca çevrimiçi olarak bulunabilecekleri ve satın alınabilecekleri ve bir ulusal banka veya bir finans kurumu tarafından düzenlenmedikleri anlamına gelir. Bu nedenle, onu kontrol eden veya stabilize eden hiçbir şey olmadığı için farklı kripto para birimlerinin değerinin büyük ölçüde dalgalandığı birçok deneyim.

Dışarıda binlerce kripto para birimi var, ancak Bitcoin en popüler ve en değerli olanı. 2008'de Satoshi Nakamoto takma adıyla yaratıldı ve o zamandan beri dünyayı fırtınaya aldı. Şimdi tek bir bitcoin 29.561,50 $ değerinde!

Bir Kripto Borsası Bulma

Bitcoin gibi kripto satın almak için önce bunu yapacak bir kripto borsası bulmanız gerekir. Kripto para birimleri merkezi olmadığı için itibari para borsasında bulunmazlar ve ayrıca banka hesabınızdaki paranın geri kalanıyla birlikte saklanamazlar. Birçok harika kripto borsası, Bitcoin ve diğer kripto yatırımlarını nasıl satın alacağınızı öğrenmek için makaleler ve bilgiler de verir.

Burada Bitcoin satın almak istiyorsanız, ilk adım hesabınızı oluşturmak ve bir ödeme yöntemi seçmektir. Bütün bunlar halledildiğinde, arama çubuğunda kriptoyu arayabilirsiniz. Ardından Bitcoin gelecek ve kaç tane satın almak istediğinizi girebilirsiniz. Bunu yazarak yaparsınız kullanmak istediğiniz fiat para birimi miktarı. Satın aldığınız kripto, kripto borsasına ait veya donanım olarak ayrı bir kripto cüzdanında saklanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ