Asla iflas etmeyecek iki şeye dahil olduğum için minnettarım: Bitcoin ve vergiler.

Bitcoin

Asla iflas etmeyecek iki şeye dahil olduğum için minnettarım: Bitcoin ve vergiler.

Biden, 1 milyon doların üzerinde gelir elde edenler için en yüksek uzun vadeli sermaye kazancı vergi oranını % 20'den % 39,6'ya çıkarmayı öneriyor. Bu vergi artışı, büyük miktarlarda gerçekleşmemiş kazançlar üzerinde oturan kripto balinalarını olumsuz yönde etkileyecektir.

Kripto Sermayesi Şu Anda Nasıl Vergilendiriliyor?

Sermaye kazancı vergisi, kripto para birimi ve hisse senedi gibi sermaye varlıklarını elden çıkarırken ödediğiniz vergidir. Vergi oranı, bir kripto para birimini diğerine nakde çevirirken ve / veya değiştirirken elde edilen kara (satış fiyatı ile para için ne kadar ödediğiniz arasındaki fark) uygulanır.

Kısa vadeli sermaye kazançları, bir parayı 12 aydan daha kısa süre tuttuktan sonra sattığınızda gerçekleşir. Bu kazançlar düzenli gelir olarak vergilendirilir ve marjinal vergi oranı % 10 ile% 37 arasında değişir.

Uzun vadeli sermaye kazançları, bir parayı 12 aydan fazla tuttuktan sonra sattığınızda gerçekleşir. Bu kazançlar, dosyalama durumunuza ve gelir seviyenize bağlı olarak % 0, % 15 veya en yüksek % 20 oranında vergilendirilir.

Biden’ın Önerisi

Biden, 1 milyonun üzerinde kazanç elde edenler için en yüksek uzun vadeli sermaye kazancı vergi oranını % 20'den % 39,6'ya çıkarmayı öneriyor.

Vergi oranının ikiye katlanması endişe verici görünse de, yaygın bir etkisi olmayabilir. 2018 yılında, yaklaşık 153 milyon vergi mükellefi IRS'ye vergi beyannamesi verdi.

Bunlar arasında, yalnızca yaklaşık 540.000'i, ABD vergi mükelleflerinin % 1'inden azını temsil eden, bir milyon doların üzerinde düzeltilmiş bir gelir bildirdi.

Tasarı kabul edilirse, bu küçük vergi mükellefi kesimi, uzun vadeli sermaye kazançları için önemli ölçüde daha yüksek bir vergi faturasına maruz kalır.

Yüksek gelirli vergi mükelleflerinin bu küçük bölümü, daha yüksek vergi oranı başlamadan önce bu pozisyonları nakde çevirmek isteyen büyük gerçekleşmemiş uzun vadeli kazançlar üzerinde oturan kripto hodlerları içerebilir.

Biden’ın politikası ayrıca en yüksek normal gelir vergisi oranını % 37'den % 39,6'ya yükseltiyor. Bu, kripto para biriminde ücret kazanan, kripto madenciliği, stake etme veya kısa vadeli sermaye kazançlarından sıradan gelir elde eden ve yaklaşık 500.000 $'ın üzerinde yıllık gelir elde eden bireylerin vergilerde hafif bir artış göreceği anlamına geliyor.

1 milyon dolarlık eşiğin nasıl uygulandığına ve yeni kuralların yürürlüğe girme tarihinin hala bilinmediği unutulmamalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ