Bitcoin, normal bir öz sermaye yatırımı olarak yaratılmadı. Ancak, analistler bunu her döngüde Altın ve S&P 500 ile ilişkilendirdiler.

Bitcoin

Bitcoin, normal bir öz sermaye yatırımı olarak yaratılmadı. Ancak, analistler bunu her döngüde Altın ve S&P 500 ile ilişkilendirdiler. Bu, spekülatif traderları kendine çekiyor ve Bitcoin yatırım değeri için satın alınıyor. Bununla birlikte, değer deposu anlatısı yavaş bir şekilde ölüyor, bu haftanın Bitcoin-Altın korelasyonu % 10 rakamıyla Haziran 2020'den bu yana en düşük değeri ifade ediyor.

Birçok yatırımcı, Bitcoin'in garantili yatırım getirisi olmaması nedeniyle korelasyon ve diğer işaretler arar. Bununla birlikte, Bitcoin'i geleneksel varlıklarla karşılaştırmak, geleneksel ve yeni çağ varlıklarının bir karışımı olan bir portföy üzerindeki etkisi hakkında fikir verir. Bitcoin'e önemli yatırımlar yapmayı düşünen borsa traderları, pasif olarak yönetilen portföyleri üzerindeki etkisinin korelasyonunu izliyor. Bitcoin ile tanışmanın mevcut finansal varlıkların bir kombinasyonu kullanılarak kopyalanıp kopyalanmadığını merak ediyorlar mı? Gerekçe, Bitcoin'e sahip olmanın hala önemli riskleri olduğudur.

Bu soruyu cevaplamak için, Bitcoin'in altın ve S&P 500 ile ilişkisi çok popüler oldu. Bununla birlikte, Skew'e göre 1 yıllık grafikte hem pozitif hem de negatif tarafta sıfıra yakın değişiklik gösteriyor. Bitcoin fiyat hareketlerini tahmin etmenin birçok yolundan biri olabilir, ancak tek yolu bu değil. Bitcoin'in diğer varlıklarla ilişkisini test etmek için farklı yöntemler uygulanır. Son 5 yılın (1500+) tüm önemli ETF tekliflerinin haftalık getirileri burada dikkate alınmıştır.

Kaynak: Signalplot

10 Milyon doların üzerinde AUM'ye sahip tüm ETF'ler burada dikkate alınmıştır. Buradaki en iyi yorum, Bitcoin ile diğer finansal varlıklar arasındaki korelasyonun -0,1 ile +0,1 arasında düşük olmasıdır. Son 90 gün ile karşılaştırıldığında altından ve S&P 500'den daha düşük olduğunu görüyoruz.

 Bu zayıf korelasyon, Bitcoin'in fiyat hareketinin, küresel bir piyasa çöküşü veya jeopolitik huzursuzluk gibi senaryolarda altın ve S&P 500'e benzer olmasına bağlanabilir. Ancak, bu, ETF'ler ile korelasyon göstermez. Bitcoin, küresel piyasalardan riskli varlıkları tutan bir portföye ideal bir ekleme yapar. Bir portföye yüksek korelasyonlu bir varlık eklemek, onu diğer varlıklardan kaynaklanan risklere karşı bir koruma haline getirir. 1500'den fazla ETF ile zayıf korelasyonu, portföylerin çeşitlendirilmesi için en iyi bahis olmasını sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ