PostFinance, ülkenin önde gelen bankalarından biriyle ortaklık kurduktan sonra müşteri tabanına dijital varlıklar sunacak.

Bitcoin

PostFinance, ülkenin önde gelen bankalarından biriyle ortaklık kurduktan sonra müşteri tabanına dijital varlıklar sunacak. Firma, hamlenin gerçekleşmesi için Sygnum Bank ile ortaklık kurdu. Hareket, hem PostFinance hem de Sygnum Bank için yeni bir gelir akışı yaratacak.

İsviçre merkezli bir firmadan yakın zamanda yapılan bir duyuru, kripto benimseme treninin yakın zamanda yavaşlamadığını yineliyor. İsviçre'nin en büyük beşinci finansal hizmet firması olan PostFinance, müşterilerinin kriptoya erişim kazanacağını iddia ediyor. Bu, firmanın ülkenin önde gelen bir dijital varlık bankası olan Sygnum Bank ile ortaklık kurmasının ardından mümkün oldu.

PostFinance, firmanın müşteri tabanına kripto satın almalarını sağlayacak özellikler sağlayacağını açıkladı. Müşteriler ayrıca dijital para birimlerini saklayabilecek ve satabilecek. Görüldüğü gibi, ilk aşamada yalnızca birkaç seçilmiş kripto varlığı sunulacak.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), kullanıcıların platforma alacağı ilk iki varlıktır. PostFinance müşterileri, zaman ilerledikçe listenin artacağı bildirildiğinden, çok çeşitli kripto varlıkları ticareti yapmayı bekleyebilirler.

Hareketin PostFinance için yeni bir gelir akışı yaratacağı kesin. Firma, ülkenin 8,7 milyonluk nüfusu içinde 2,5 milyon müşteriyle övünüyor. Firmanın müşteri tabanı, İsviçre'de kripto kabulünün hızlanması için umut verici. 2 milyondan fazla sakinin kripto hizmetlerine erişim kazanmasıyla, ülke genelinde kullanım hızla artmaya hazırlanıyor.

Görünüşe göre, PostFinance müşterileri kriptonun platformda ilk kez sahneye çıkmasını arzuluyor. Baş Yatırım Sorumlusu Philipp Merkt, yakın tarihli bir açıklamada bunu kabul ediyor. Mert'in iddiası şu şekilde:

Dijital varlıklar, finans dünyasının ayrılmaz bir parçası haline geldi ve müşterilerimiz, güvenilir ana bankaları olan PostFinance'ta bu pazara erişmek istiyor. Mükemmel bir hizmet sunan Sygnum Bank gibi saygın ve köklü bir ortak her zamankinden daha önemli.

Firmanın kripto pazarına adım atma kararının büyük bir kısmı, perakende bankalardan hareket eden fonların tutarlı çıkışlarından kaynaklanıyordu. Sygnum Bank B2B Başkanı Fritz Jost bu gözlemi yaptı ve söz konusu fonların ülkedeki dijital varlık sınıflarına taşındığını ekledi. Jost, Coindesk ile yaptığı bir röportajda söyledi.

Bankaların daha önce müşterilerine kripto para sunduğunu gördük ve bir sonraki istedikleri şey staking vb. PostFinance'ın bir yol haritası olduğunu kesinlikle doğrulayabilirim ve bu, kuruluş ve müşteriler içindeki çarkları bir nevi yağlamak için al, tut ve sat ile başlama durumudur.

Jost, PostFinance'ın milyonlarca çıkışın kripto para borsalarına taşındığını gözlemlemesiyle, kripto pazarına girerken yeni bir gelir akışı için büyük bir fırsat gördüğünü ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ