Bitcoin'in 19 Ocak'ta gerçekleşen yüzde sekiz düşüşü boğalar için yeterince iç karartıcı değilse bile, bu yıl Lambo almayı ertelemelerini sağlayacak başka bir grafik daha var.

Bitcoin'in 19 Ocak'ta gerçekleşen yüzde sekiz düşüşü boğalar için yeterince iç karartıcı değilse bile, bu yıl Lambo almayı ertelemelerini sağlayacak başka bir grafik daha var.

Kripto para yatırımcısıı NebraskanGooner, Bitcoin'in mevcut fiyat hareketinin, BTC'nin bir yıl içinde 931 dolardan sadece 310 dolara düştüğü 2014 ayı piyasasına alışılmadık bir şekilde benzediğini fark etti.

Ayılar Kontrol Altında Kalabilir

Bitcoin bu yıl aynı kalıbı takip ederse, fiyatı Kasım ayına kadar 4.000 $ 'ın altına düşebilir, bu da önümüzdeki yarılanma etkinliğinin BTC fiyatını potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabileceğine inananlar için büyük bir tokat olabilir.

Nebraskan Gooner, BTC fiyatının 25 Eylül'de yüzde 20'den fazla düşmesinden hemen önce, 20 Eylül'de bu iki zaman dönemini karşılaştıran fraktal analizini yayınladı. Bitcoin asla 6.000 doların altına düşmese de (alt 6.400 dolardı) , bu grafiği takip edenler, Bitcoin'in 4. çeyrekte fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin edebilirdi.

Bununla birlikte, büyük fark, 2014 ayı pazarının, 2016'da ünlü bir yeni boğa piyasasını başlatan önceki yarı yarılamadan iki yıl önce gelmesidir. BTC'nin, iki yıllık bir ayı pazarından sonra 2020'de bir kez daha bir engelle karşılaşması pek mümkün görünmüyor.

Bir Uber-Boğa Senaryosu

2013'ten beri tüm Bitcoin döngülerini doğru bir şekilde tahmin eden efsane, Yatırımcı "masterluc", Bitcoin'in fiyatının 2020'de 70.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, düzeltmeyi Aralık ayında gerçekleşen 6.400 $ seviyesine çağırdı.

Fundstrat'tan Tom Lee, 2020'nin Bitcoin için 2019'dan daha iyi bir yıl olabileceğinden de emin. Yahoo! Finans, jeopolitik konuların yarıya indirilmesi ve kurumsal kabul ile birleştiğinde BTC için büyük bir boğa vakası olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ