Stok-Akış modeli yaratıcısı PlanB tarafından yayınlanan bir grafiğe göre Bitcoin'in zorluk ayarlamaları 2016 yarılanmasını mükemmel bir şekilde izlemeye devam ediyor.

Bitcoin

Stok-Akış modeli yaratıcısı PlanB tarafından yayınlanan bir grafiğe göre Bitcoin'in zorluk ayarlamaları 2016 yarılanmasını mükemmel bir şekilde izlemeye devam ediyor. Bu nedenle, çok korkulan madenci teslimiyetinin olmayacağına inanmak için güçlü bir neden var.

Madenci Teslimiyeti Olmayacak

Bitcoin madencilik zorluğu, daha güçlü madencilerin Bitcoin ağına katıldıktan sonra, 15 Ocak 2020'de yeni bir 14.78 trln seviyesine ulaştı. Bu, madencilerin BTC'nin fiyat hareketinin 2014'ün sonlarında güneye gittiği Aralık ayında çıkmasını bekleyenlerin karşısında uçtu.

15 Kasım'da zorluk yüzde yedi düştü, ancak tüm Bitcoin ağının gücünü ölçen Bitcoin'in hash gücü hiç uymadı. PlanB tarafından tahmin edildiği gibi, düşüşü Bitcoin için boğa olan pozitif bir zorluk ayarı izledi.

Yeni tweet'inde Hollandalı analist, her iki ağın da önceki iki yarılanmanın öncesinde ve sonrasında herhangi bir teslimiyet olmadan 100 kat büyümeye devam ettiğine dikkat çekiyor;

50.000 dolar (veya 100.000 dolar)

Bu yarılanma döngüsünün Bitcoin boğaları için başka bir ay ile sonuçlanmayacağını birçok kişi söylese de, Plan B'nin Stok-Akış modeli, BTC fiyatının 2021'den önce 100.000 dolara ulaşması gerektiğini tahmin ediyor. Aksi takdirde, geçersiz kılınacak. Bitcoin uzmanı, blok ödülünün sadece 6.25 BTC'ye düşürülmesinden sonra Bitcoin'in 50.000 dolara ulaşmasını öngören daha 'muhafazakar' bir model de sundu.

 Digitalik tarafından sağlanan verilere göre, BTC fiyatı, BTC'nin 9.000 dolara yükselmesinden sonra biraz daha ilerledikten sonra bu modeli takip etmeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ