Arca Baş Yatırım Sorumlusu Jeff Dorman geçtiğimiz günlerde kripto varlıkların performansını değerlendiren bir makale yayınladı.

Bitcoin

Dorman'a göre, dijital varlık pazarının performansı “şu ana kadar muhteşem bir şey değildi” diyor ve Bitcoin'in “şimdi 2013'ten bu yana en iyi Ocak ayı için hızda” olduğunu da sözlerine ekliyor.

Ancak, rallilerin çift kenarlı kılıç olduğunu iddia ederek kutlamanın biraz erken olabileceğini belirtti. Dorman, Bitcoin ve Ethereum'un 2017’nin tarihi tırmanışından önceki haftaya göre düzenli olarak nasıl kazanç sağladığını yeniden ziyaret etti ve ardından ICO'lar şaşırtıcı bir oranda alana girmeye başladı. Yeni kripto para birimi projeleri, tokenlarının on katındaki artışını gördü, Bitcoin bir süre için önemli ölçüde düşük performans gösterdi.

Bitcoin yılın ikinci yarısında ilgi kazanmaya başladığında, yatırımcılar varlıklarını BTC'ye geri döndürdüler. “Dinamikler 2020'de 2017'ye kıyasla kesinlikle değişmiş olsa da (ICO'lar geçmişte kaldı ve Bitcoin'e bakan insan sayısı büyüklükte daha yüksek)” diyor.

“Bitcoin yarılanması hızla yaklaşıyor ve tüm muhaliflerin ne olduğunu merak etmesine neden olan bir kripto pazarı için çalışıyor olabiliriz.”

Arca CIO’su, rallinin sektör için en iyi şey olmayabileceğini belirterek olumsuz tarafı tartıştı. “Her proje basın bültenlerini atmak için koştuğunda ve Medium sadece tokenlarında yapay çift haneli hareketler yaratmak için yayınlar. Kesinlikle sürdürülebilir hissetmiyor ve şüpheciliği de ortadan kaldırmıyor” ifadelerini kullanıyor.

Dorman, merkezi olmayan bir bahis platformu olan Augur (REP) örneğini gündeme getirdi: REP geçen yıl Ocak ayında, REP Augur'un Veil adlı bir şirketle ortaklığı nedeniyle sadece haftalar içinde % 100'den fazla arttı. Ertesi hafta REP % 50 oranında düştü ve yılı kırmızı ile sonlandırdı.

Tam olarak bir yıl sonra - son hafta - REP bir kez daha % 100 arttı, ancak bu sefer V2 platformunun piyasaya sürüleceği beklentisiyle. Raporun yazıldığı sırada Dorman, tokenin hafta içi zirvesinden zaten % 33 düştüğünü söyledi.

“YTD“ kazananlarının ”çoğunluğu geçen yılın en büyük kaybedenleri.

Dorman, geçtiğimiz yıl birkaç net temanın ortaya çıktığını, çok “çatallanmış bir getiri setine yol açan temalar, birkaç büyük kazananın daha fazla kaybedenleri gölgede bıraktığını” söyledi. Ayrıca, yatırımcının alan veya gerçek değer hakkındaki görüşlerinin şüpheli olduğunu iddia etti. Bu tür projelerin son üç haftasında değişti ğini vurguladı.

Küçük varlıklı rallilerin geleneksel varlık sınıflarında nadir olmamasına rağmen, Dorman, sadece 20 günde gelen son on iki aylık kazancın tipik olarak iyi bir sağlık işareti olmadığını ve sürdürülebilir bir şey olmadığını belirtti.

Dorman'a göre, dijital varlıkların çoğu, gerçekte, herhangi bir tokenin herhangi bir zamanda sebepsiz yere kalkmasına olanak tanıyan işlem hacmi ile piyasa değeri arasındaki etkili kuruş stoklarıdır. Bu, tüm alanı geçersiz kılmasa da, "kripto'nun kuruşluk hisse senetleri" hala borsalarda ve fiyat toplayıcılarında oldukça belirgin bir şekilde gösteriliyor ve medyada sıkça tartışılıyor.

Ayrıca, gerçek ekonomik değeri körelten veya gerçek kullanıcı büyümesi gösterenlerin kazançları diğerlerinden daha iyi tutacağını ve zamanla gerçek projelerin boyutunun gerisini cüce bırakacağını ve gerisini boğacağını söyledi.

 “Burada büyüyen gerçek bir endüstri var - en kötü temsillerle gölgede bırakılmasına izin vermeyin.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ