Başlangıçtan bu yana, Bitcoin'in elde tutulup tutulmayacağı her zaman tartışıldı.

Başlangıçtan bu yana, Bitcoin'in elde tutulup tutulmayacağı her zaman tartışıldı. Bitcoin dijital altına benzeyen bir değer deposu ya da kahve satın almak için dolar kullanmaya benzer bir değişim aracı olarak kullanılmalıdır. Bu durum bölünmelere, ateşe ve dünyada “hodl” in yaratılmasına neden olurken, tartışma henüz sonuçlanmadı. Ancak istatistikler farklı bir tablo çiziyor.

Glassnode tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, bireysel yatırımcılara ek olarak, işletmeler Bitcoin biriktiriyor. Rapor, en başından beri, “kullanıcılar” veya “bireyler” yerine “varlıklar” teriminin kullanımı üzerinde durmaktadır, çünkü çalışma birden çok adresi tek bir varlıkla eşleştirmiştir.

Çalışmanın ‘Dağıtım İstatistikleri’ bölümünde, “açık bir güç-hukuk ilişkisi” olduğu belirtilmiştir. Bu terim, tek bir adresten “varlık kümeleri” ne kadar olan varlıkların büyüklüğüne bakılarak çizilmiştir.

En büyük “varlık kümesi”, düzenlenmiş Amerikan kripto para borsası Coinbase idi.

İşletme kümelerinin yaklaşık yüzde 96'sı, raporun “Bitcoin varlıklarının sayısı için katı bir üst sınır işlevi gördüğünü” belirten tek bir adresten oluşmaktadır.

Kümelenmiş şirketler grubu, bir Bitcoin'den 22.3 milyon hodl'de tamamlandı.

Merdiveni yukarı taşıdığınızda, 75 varlık 10.000 veya daha fazla BTC'ye sahiptir ve sadece 7, evet yedi varlık 100.000 veya daha fazla Bitcoin'e sahiptir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu yedi [Coinbase dahil] dünyanın en büyük borsaları arasındadır - Bittrex, [118,100], Kraken [132,100], Bitstamp [165,400], Bitfinex [214,600], Binance [240,700], Huobi [369,100].

Özellikle, Coinbase 983.800 Bitcoin’e sahip.

Genel olarak, 750.000 BTC üzerinde en büyük 7 kripto para borsası veya 7 “en zengin giriş” kontrolü söz konusu. Yazının yazıldığı sırada ortalama 9.300 dolar olan fiyat, 21.8 milyar $ veya arzdaki toplam Bitcoin'in yüzde 13'üne denk gelecek. Gerçekten küçük bir sayı değil.

Bu “girişimlerin” her birinin saf saklama çözümleri veya özel olarak tutulan cüzdanlar değil, Bitcoin ticareti yapmak için yapılan takaslar olduğu dikkate değer. Bu görüşe göre, Bitcoin durumu, kabul edilebilir doğası nedeniyle geri alınabilir bir depolanabilir veya harcanabilir bir varlıktır.

Capriole'den Charles Edwards Aralık ayında yaptığı açıklamada, tüccarlarla volatilitede dalgalanma ve piyasaya girme ve alanda bulunma konusunda Bitcoin'in “zincir dışı işlem hacminin zincir hacminden daha büyük olduğunu” söyledi ve ekledi:

 “3 yıldan kısa bir sürede borsalarda depolanan Bitcoin % 700'ün üzerinde büyüdü. Boğa ve ayı piyasaları sayesinde giderek daha fazla Bitcoin merkezi platformlara yoğunlaşıyor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ