Piyasa değeri ile lider kripto para birimi Bitcoin'in Bitpay kullanan tüccarlarda kullanımı 2020'de %92'den 2021'de %65'e düştü.

Piyasa değeri ile lider kripto para birimi Bitcoin'in Bitpay kullanan tüccarlarda kullanımı 2020'de %92'den 2021'de %65'e düştü.

Dünyanın en büyük kripto ödeme işlemcilerinden biri olan Bitpay'e göre, tüketiciler ve işletmeler arasında satın almada Bitcoin dışındaki dijital tokenlerin kullanımı artıyor. Kripto şirketi, Bitpay kullanan yatırımcılarda Bitcoin kullanımının 2020'de %92'den 2021'de %65'e düştüğünü kaydetti. Öte yandan Ether gibi coin'lerden yapılan alımlar %15, stablecoin'ler %13 ve Dogecoin, Shiba Bloomberg, Inu ve Litecoin'in %3'ünü oluşturduğunu bildirdi.

İşletmeler, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Daha Çok Stablecoin Kullanmaya Başladı

Geçen yıl Kasım ayından bu yana, kripto fiyatları düştüğü için işletmeler sınır ötesi ödemeler için daha fazla sabit para kullanmaya başladı. Tüketiciler, değerleri sabit kaldığından ve daha az risk sağladığından sabit paralara doğru ilerlemeye başladı. Mevcut eğilim, insanların Bitcoin'e harcamaktan daha fazla tutunduğunu gösteriyor. Dördüncü çeyreğin dışında, Bitcoin fiyatları geçen yıl %60 arttı. Bitpay'e göre, önceki yılın kripto işlemlerinin çoğu mücevher, saat, araba, tekne vb. gibi lüks mallardaydı.

Artık Daha Fazla Yatırımcı  Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor

Artık daha fazla yatırımcı kripto ödemelerini kabul ediyor. Geçen yıl BitPay, çeşitli mağazalardaki terminallerinde dijital paraları kabul etmek için VeriFone ile çalışmaya başladı. BitPay de kendine güven belirtileri gösteriyor. Az önce Jim Lester'ı işi genişletmek için ilk baş işletme görevlisi olarak atadı. Lester daha önce Fiserv Inc.'in elektronik faturalandırma ve ödemeler bölümünde Thinmanagement, strateji ve pazarlama girişiminin başındaydı.

PayPal Holdings Inc. de dahil olmak üzere büyüyen bir şirket listesi, ödeme pazarının büyüme potansiyelini gösteren kripto ödemelerine de adım atıyor. Pair, "PayPal'in bu alana girmesi işimiz için harika oldu .Çünkü şirketlerin kripto ödemelerini kabul edip etmemeleri sorusunu sormaya başlamasına neden oluyor" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ