Önceki hafta, Bitcoin SV'nin % 67'nin üzerinde bir büyüme kaydettiğini ve pazardaki en iyi performans gösteren kripto varlık olduğunu ilan etti.

Böyle sert bir fiyat hareketinin nedeni bilinmemekle birlikte, piyasa katılımcıları Craig Wright’ın devam etmekte olan davasını çevreleyen yasal gelişmelerin de artışta rol oynadığını düşünüyorlar. Bununla birlikte, Coin Metrics'in son raporuna göre, dijital varlıklar hala kısa ömürlü şiddetli fiyat dalgalanmalarına karşı duyarlı.

Coin Metrics'in son araştırma raporu, Bitcoin SV [BSV] 'nin, sadece sahiplerinin çoğunluğunun forkdan sonra henüz kripto paralarını talep etmediği için bir artışın yaşandığını ortaya koyuyor:

"Bu, likiditenin düşük, emir defteri derinliğinin sığ olduğu ve fiyat manipülasyonuna daha uygun ikinci kademe borsalarda fiyat keşfi gerçekleştiği bir durum yaratıyor.”

Bitcoin SV’nin piyasadaki performansının yanı sıra, Bitcoin raporda vurgulanan bir tekrar modeline dikkat çekiyor. Bitcoin'in tarihsel fiyat döngüleri, her bir yerel tabanın yerel bir minimum ve her bir döngü üstünün yerel bir maksimum olduğu üç döngü alt ve üstünü kaydetti.

Dördüncü döngü tabanı, Bitcoin'in 3.200 dolar olarak fiyatlandığı 15 Aralık 2018'de kuruldu. Bununla birlikte, döngü dipleri ve üstleri görsel incelemeye sübjektiftir ve rapor sonuç çıkarmada dikkatli olduğunu göstermektedir.

“Bu uyarılar göz önünde bulundurularak, 15 Aralık 2018'in bu döngünün en altında olduğu ve daha önce yaşanan balon ve çarpışma döngülerinin bir tekrarını göreceğimiz varsayımı altında, mevcut fiyat performansı anormal görünmüyor.”

Yukarıda listelenen döngüler, her döngünün bir öncekinden daha uzun sürdüğü bir uzatma paternini yansıtmıştır. Döngüler yeni bir kabul ve farkındalık dalgası tarafından yönlendirilirse, her döngü uzayabilir ve her biri bir öncekinden daha büyük olacaktır. Bitcoin'in 2019 fiyat düzeltmesi, kripto parayı 2015'te başlayan önceki döngüsüyle hizaladı. Bitcoin'in tarihsel grafiklerine göre, kripto para kısa süreli hızlı büyüme ve düzeltmelerle serpiştirilmiş ılımlı bir büyüme dönemine girebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ