Doğrulanmamış bir tweet, Bitcoin'in toplam madencilik hashrate'inde ciddi bir düşüşle birleştiğinde, kripto türevleri piyasasında kademeli likidasyonları başlattı.

Bitcoin

Doğrulanmamış bir tweet, Bitcoin'in toplam madencilik hashrate'inde ciddi bir düşüşle birleştiğinde, kripto türevleri piyasasında kademeli likidasyonları başlattı.

Bitcoin, long emirlerin zorunlu tasfiyesi nedeniyle Cumartesi geç saatlerde 51.000 doların altına düştü.

Bir dizi kötü haber satışları tetikledi, ancak bunlardan yalnızca biri doğrulanabilir şekilde doğruydu.

Birçok gösterge "dipten satın al" hareketine işaret ederken, volatilite bu hafta devam edebilir.

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası, en korkunç çöküşlerden birini gördü ve bu da 9 milyar dolarlık likidasyona yol açtı. Negatif katalizörlerin üç temel kaynağı vardı.

Kara Para Aklama Haberi

Bitcoin'in fiyatı Binance'de 50.900 $ 'a düşerken, Coinbase Cumartesi günü 23:35 ET saatinde 51.300 $ kaydetti.

20 dakika içinde 23: 15'ten itibaren% 12,3'lük bir düşüş meydana geldi. Görünüşe göre düşüş ABD Hazinesinin yasadışı kripto kullanımı için finansal kurumları araştırdığını iddia eden yaklaşık bir saat önce gönderilen bir tweet tarafından tetiklenmişti.

Doğrulanmamış kaynak son düşüş noktası olurken, piyasada gün boyu düşüş baskısı artıyordu.

Bitcoin madenciliği hash oranı, Çin kömür madeninde meydana gelen bir kazanın tüm Sincan bölgesindeki operasyonları durdurmasının ardından haftada % 40 düştü. Büyük değişiklik, Çin'in piyasa üzerindeki hakimiyetiyle ilgili endişeleri artırdı ve bir bölge, toplam hashrate'in neredeyse yarısını etkiledi.

Son olarak, dün Coinbase yöneticilerinin COIN hisselerinin satıldığına dair söylentileri de aynı nedenle geçen hafta ironik bir şekilde yükselen piyasanın moralini zayıflatmıştı.

Sahte Twitter hesabı Crypto Randy dün, borsadaki baş ürün sorumlusu ve finans görevlisinin çarşamba lansmanında neredeyse tüm hisselerini sattığını bildirdi.

COIN ilk çıkışından sonraki gün 430 $ 'lık zirveden 309 $' a düştü.

Bununla birlikte, finans uzmanları bu iddialara itiraz ettiler ve bir tür karışıklığın ve gerçek hisseler ile opsiyon sözleşmeleri arasında ayrım yapılamamasının yanlış anlamaya yol açtığını tahmin ettiler. Twitter'da konuyu gündeme getiren CFA'dan Eric Yakes, tweet'i sildi. Ayrıca, CoinShares CFO'su Meltem Demirors gibi uzmanlar, Coinbase yöneticilerinin yalnızca varlıklarını hedge ettiklerini ve bu rakamın hala muhtemelen % 90'ın üzerinde olduğunu belirtti.

Satış Geldi

Başta Binance olmak üzere aşırı kaldıraçlı long odaklı Bitcoin ve altcoin emirlerinin likidasyon fiyatı tamamen silindi. Traderlar bu fiyatlardan satış yapmaya zorlandıkça, satışları artırarak fiyat üzerinde domino etkisi yarattı.

Çoğunlukla long emirlerde olmak üzere 9 milyar doların üzerinde tasfiye edildi ve Binance kullanıcıları toplam miktarın yaklaşık % 50'sini oluşturdu. Huobi, ByBt ve Okex'in her biri 1 milyar doların üzerinde tasfiye kaydetti.

Sürekli sözleşmeler için finansman oranı, Mart 2020'deki çöküşten bu yana görülmeyen düşük seviyelere düştü. Çöküşten bu yana görülen en büyük tasfiye, en kötüsünün geride kaldığını gösteriyor.

Coinbase Pro ve türevler piyasasındaki spot fiyatlar arasındaki daha büyük farkın kurumlar tarafından güçlü satın alma eylemini gösterdiği Coinbase Premium göstergesinde de “dipten satın al” eylemi görüldü.

Ancak, yerel diplerin doğrulanması, önümüzdeki günlerde bugünün en düşük seviyelerinin üzerinde konsolidasyonu garanti ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ