Biraz karamsarlık, özellikle dijital varlık endüstrisine ayak uyduracağınız zaman sağlıklı bir bakış açısıdır.

Biraz karamsarlık, özellikle dijital varlık endüstrisine ayak uyduracağınız zaman sağlıklı bir bakış açısıdır.

Bitcoin'in bu ayki ani yükselişinden sonra, geçen haftanın yüzde 6'lık düzeltmesi piyasada bazı boğaları oldukça tedirgin etti ve birçoğu 8100-7900 $ arasındaki temel destek aralığının altına doğru büyük bir geri çekilme korkusu yaşadı.

Bununla birlikte, bu düşüş eğilimlerine rağmen, deneyimli tüccar Peter Brandt, Bitcoin için tünelin sonunda daha fazla ışık görmeye devam ediyor.

Tüccar, son düzeltmelere rağmen Bitcoin'in daha yüksek bir şekilde konsolide etmeye devam edeceğine inandığı dört temel nedeni tespit edebildi. Brandt uzun vadeli inen kanalı resmetti ve kanalın üst sınırındaki kırılmanın 'normal' bir durum olduğunu açıkladı. Kripto para biriminin ayrıca, düzeltme açısından olumlu bir işaret olan 18 Günlük Hareketli Ortalamayı (18-DMA) yeniden test ettiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, 14 Ocak'ta kısa bir süre 9000 dolara dokundu, ancak aynı gün 8100 dolardan açıldı ve yerel bir düşüş kaydetti. Brandt, Bitcoin henüz 8100 dolara düşmediğinden, bu durumun yükseliş momentumunun hala pazarda belirgin olduğu anlamına geldiğini iddia etti.

Brandtın projeksiyonları, kripto pazarındaki diğer tüccarların dikkatini çekti. Son zamanlarda 8200 dolar seviyelerindeki toparlanmanın olumlu bir sinyal olduğunu ve ileride yükseliş çıkıntısı olabilecek bir şey olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, Brandt, yukarıda belirtilen parametrelerden herhangi birindeki bir değişikliğin, piyasada büyük bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini ve boğalarla ayılar arasında başka bir ciddi karışıklığa yol açabileceğini vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ