Bitcoin, 9.500 ile 10.000 dolar arasında değişmeye devam ettikçe, altcoinler beklentileri desteklenebilir.

Bitcoin

Bitcoin, 9.500 ile 10.000 dolar arasında değişmeye devam ettikçe, altcoinler beklentileri desteklenebilir. Kral koinin geç istikrarı, yatırımcıları rahatsız etmiş olabilir, ancak piyasadaki en üst sıradaki koinler için bu istikrar, Bitcoin'in örnekleminde daha fazla zaman anlamına gelir.

Bir ayın daha iyi bir kısmı için devam eden bu BTC hareketi, Bitcoin korelasyonunu piyasadaki elit 10 paraların geri kalanıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine itti. Ayrıca, bu sonuç hareketi özel bir zaman dilimine özgü değildir, ancak kart genelinde uygulanabilir.

Skew piyasalardan elde edilen verilere göre, piyasadaki en iyi 10 kripto para arasında 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık korelasyon ATH'de. En kısa zaman periyodu, yani aylık ölçek yüzde 85'lik pozitif bir korelasyon gösterir; metrik en son bu kadar yüksek olduğunda takvim yılının ilk haftasında gerçekleşti.

İlginç bir şekilde, 3 Ocak - 7 Ocak arasında, altcoinler, Bitcoin’in önceki tatil sezonunda 7.000 doların altına düşmesi nedeniyle yükseliyordu.

Bununla birlikte, Ocak ayında, kral kripto para ABD ve İran arasındaki anlaşmazlık olarak uluslararası olaylarla sarsıldı ve sonuçta askeri komutanın öldürülmesi Bitcoin ve altında bir artışa neden oldu. Ürkek bir “alt sezon” ortasında Bitcoin'in fiyatına yapılan bu ani artış, korelasyonda artışa neden oldu.

En yüksek Bitcoin-altcoin korelasyonu 0.89'da XRP ile, bunu Litecoin, Binance Coin ve sonra Ethereum izliyor. Birikmiş piyasa değeri, yani ETH ve XRP açısından Bitcoin'i izleyen ilk 2 tokena bakıldığında, fiyat korelasyonları oldukça farklıdır.

Birbirlerine karşı alım satım fiyatları açısından, bir altcoin açıkça diğerinden daha iyi performans gösteriyor. Bitcoin'e karşı ölçüldüğünde, Mayıs ortasından bu yana Ether fiyatta artıyor. Ether’in Bitcoin'e kıyasla fiyat hareketinin büyük bir kısmı, 29 Mayıs ile 30 gün arasında, ETHBTC 3 günlük pencerede yüzde 10 arttı. Şimdi, ETHBTC fiyatı 20 gün boyunca 0.024 ila 0.025 aralığında işlem görüyor, çünkü BTC istikrarı ETH'yi de tutuyor.

Öte yandan XRP, Bitcoin'e kıyasla düşüyor. 2019'un başından beri, yani 18 ay boyunca, XRPBTC yüzde 80'in üzerinde düştü ve Aralık 2017'den bu yana en düşük noktasında değil.

 Fiyat korelasyonları gelecekteki hareketler için bir anlatı olamazken, iki model ortaya çıktı - istikrarlı olduğunda Bitcoin, altlar ile yüksek korelasyona yol açtı. Ancak bu eğilim sadece geçicidir, bunu başarmak, korelasyonu kırmak için büyük bir adım olacaktır, üst sıralarda diğerlerinden daha fazladır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ