BTC'nin fiyatı 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıyor. Günlük BTC grafiğinde birkaç yükseliş göstergesi var.

Bitcoin (BTC), kripto para piyasası takipçisi CoinMarketCap'e göre önemli 20 bin dolar seviyesinin üzerinde konumunu sürdürdü.

Şu sıralarda, BTC fiyatı son 24 saatte %7.01 artışla 21.300 $ seviyesinde bulunuyor. Şimdi, BTC'nin fiyatı, BTC'nin günlük grafiğinde bir yükseliş grafiği modeli oluştuğu için 22.6 bin dolar seviyesine meydan okumak için ayarlandı.

Ayrıca Göreceli Güç Endeksi (RSI) pozitif eğimlidir ve RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlanmıştır. Bunların ikisi de yükseliş bayraklarıdır.

Son yükseliş göstergesi, BTC şu anda Elliott döngüsünün 5. dalgasında olduğu için BTC'nin 25 bin doları hedeflemek için yukarı doğru bir harekete girebileceğini öne süren Elliott Wave teorisidir.

BTC/USDT için günlük grafik (Kaynak: CoinMarketCap)

BTC için günlük grafikte bulunan tüm yükseliş bayraklarına rağmen, piyasa liderinin fiyatı, son 2 haftadır direnç seviyesi olan yükselen üçgenin tabanına yaklaşıyor.

Yatırımcıların ayrıca 9 ve 20 Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgilerine dikkat etmesi gerekiyor. Şu anda 9 SMA çizgisi, düşüş işareti olan 20 SMA çizgisinin altında konumlanıyor. 2 çizgi yükseliş eğilimi gösteriyor ancak BTC fiyatının en son yükselen üçgenin tabanının üzerine çıkmasını bekliyor .

Bu, BTC'nin devam eden bir yükseliş hareketinde 25 bin doları hedefleyeceğinin teyidi olacak. Bununla birlikte, BTC'nin fiyatı grafik modelinin tabanının üzerinde bir pozisyon oluşturamaz ve sürdüremezse, o zaman 19,5 bin dolara kadar düşebilir.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ