Bazı uzmanlar, kripto piyasasının önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut çöküşten geri döneceğine inanıyor. Diğerleri, yatırımcı çekimserliğinin kısa vadede devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin

Bitcoin son haftalarda iki kez 20.000 doların altına düştü ve baskı altında kalmaya devam ediyor. Zincir üzerinde kripto analitiği takipçisi Santiment, takipçilerine bir soru yönelterek Bitcoin'in fiyatının ne zaman 30.000 dolara ulaşacağını düşündüklerini sordu.

Ankete katılanların %42.4'ünden fazlası olumlu yanıt vererek, bundan 0-6 ay sonra olacağını ortaya koydu. Ayrıca, anketlerin %25.1'i, 6 Temmuz'dan sonraki 6-12 ay içinde 30.000 doların üzerine çıkabileceği konusunda iyimserken, oyların %22'si bundan bir yıl sonrasını temsil ediyor. İlginç bir şekilde, anketlerin %10'u daha da uzun bir bekleyiş olduğunu ifade etti ve Bitcoin'in bir daha asla 30.000 dolara ulaşmayacağı yönünde fikir belirtti.

Mevcut çöküş, birçok kişinin Bitcoin'in geleceği ve genel olarak kripto para piyasası hakkında endişelenmesine neden oldu. Ancak bazı uzmanlar, kripto piyasasının önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut çöküşten toparlanacağına inanıyor. Diğerleri, yatırımcı çekimserliğinin kısa vadede devam edeceğini düşünüyor.

Mevcut piyasa koşulları, Bitcoin'in 30.000 dolara ne zaman döneceğini etkileyen önemli bir faktör. Yatırımcı güveni, son haftalarda küresel borsalarda yaşanan bir dizi çöküşle sarsıldı. Bitcoin, 20.000 dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor. Bitcoin, 17.500 $ civarındaki son düşük seviyenin altına düşerse, 14.500 $ seviyesine kadar fazla destek olmaz.

30.000 dolar seviyesi, Bitcoin'in yükseliş trendinin devamını görmesi için kilit önemde. Boğaların ivme kazanması için kripto para biriminin önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde bu seviyenin üzerinde kapanması gerekecek.

Bitcoin, son altı ayda birkaç kısa süre için yalnızca 45.000 doların üzerinde ve 25 Aralık 2021'den bu yana 50.000 doların üzerine çıkmadı. İniş ve çıkışların ortasında Bitcoin'in mevcut fiyatı, Kasım ayında ulaştığı 69.000 dolarlık ATH'den çok uzakta. Ancak fiyattaki son düşüşe rağmen, Bitcoin hala birkaç yıl öncesine göre iki kat daha değerli.

Oynaklığa ve son zamanlardaki düşüşe rağmen, birçok uzman hala Bitcoin'in 30.000 doları geçme yolunda olduğunu söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ