Bitcoin

Küçük ayak parmağınızı kripto endüstrisi olan derinleşen havuza attıysanız bile, Bitcoin hakkında bilgi sahibi olursunuz . Bitcoin, her geçen gün genişleyen , en büyük ve en popüler sanal para birimidir. Ayrıca en pahalısıdır.

Bu hızlı büyüyen para biriminde işlem yapmak, cebinizde bir delik açabilir. Buna ek olarak, öngörülemeyen pazar, yatırımı riskli hale getiriyor. Bununla birlikte, ABD'deki en büyük döviz şirketlerinden iki tanesi, Bitcoin vadeli işlem ürünleri piyasaya sürerek korkularınızın çoğunu hafifletmeyi umuyor.

CME, salı günü Bitcoin vadeli ürünlerinin bu yıl sonundan önce piyasaya sürüleceğini açıkça duyurdu. Şirket daha önce CME CF Bitkon Referans Oranı'nı (BRR) başlattı ve vadeli işlemler bu orandan işleneceğini duyurdu.

İkinci şirket olan Cboe, vadeli işlem sözleşmelerini bu yılın sonuna kadar başlatmayı hedefliyor.

Bu duyurular, şu an 7000 $ 'ın altında işlem yapan , para biriminin fiyatında keskin bir artışa sebep oldu. Aslında, Bitcoin'in fiyatı, hem Wall Street hem de Main Street'in dikkatini çekerek 2017 'nin başından bu yana % 500 arttı .

Emin değilseniz, geleceğin gerçekte ne anlama geldiğine bir göz atalım. Adından da anlaşılacağı gibi; yatırımcılar, bir emtianın gelecekteki fiyatı veya bu durumda Bitcoin üzerine bahis oynayabilecekler . Eğer para birimi 7000 dolarsa, gelecekteki fiyatın artacağı düşüncesiyle yatırımcı 8000 dolara satın alacak. Bununla birlikte, 10000 $ 'a yükselirse, yatırımcı 2000 $ farkı alacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ