Bitcoin

Bu aralar Bitcoin hakkında birçok haber duyuyoruz. 8000 doları geçti, 9000doları geçti gibi. Peki sadece bu kadar mı? Hayır tabi ki de bu kadar değil. Kimse bir hafta, bir ay veya bir yıl sonra Bitcoin olacak mı!? olacaksa da nerede olacak kestiremiyor. Ama şuanki verilere göre inanılmaz bir ivme kazandığı belli. İnsanların ilgilisi ve merakı da değerinin artmasıyla beraber pozitif bir artış gösteriyor. BTC'nin de en büyük problemi olan reklam sıkıntısını da değerinin bu denli hızlı artması kapatıyor diyelim. Bu uzun yolculukta Bitcoin'in ne kadar yol kat ettiğine hepimiz şahit olduk. İşte günümüz itibariyle Bitcoin'in daha değerli olduğunu duyunca hayretler edebileceğiniz o gerçek/tüzel kişiler:

1 - Paypal
Bitcoin, PayPal'ı birkaç hafta önce geride bıraktı ve kısa sürede ödeme işlemleri ile  piyasa hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor.

2 - McDonalds
Dünyanın en ünlü fast food şirketi olan McDonalds'ın 135 milyar dolarlık bir pazar payı var. Bitcoin, 163 milyar dolarlık hacmi ile McDonalds'ı darmaduman etmiş görünüyor.

3 - IBM
Kurumsal bilgi işlem devi IBM'nin 140 milyar dolarlık bir pazar payı var. Bitcoin ise yaklaşık 25 milyar dolar daha değerli.

4 - Disney
Walt Disney'in şu anki değeri 155 milyar dolar. Bir Bitcoin Roller Coaster'ına bindiğinizde 10 milyar dolarlık gideceğiniz yolunuz daha olacak.

5 - General Electric
General Electric'i duymuş olabilirsiniz; bir zamanlar dünyanın en büyük şirketiydi ve hala yaklaşık 300.000 çalışanı elinde tutuyorlar. Diğer taraftan Bitcoin'in resmi olarak sıfır çalışanı var ve değeri General Electric'ten birkaç milyar dolar daha fazla.

6 - Bill Gates
Bill Gates şu anda 87 milyar dolarlık bir servete sahip. Şayet Microsoft'a ait hisselerin bir kısmı satılmamış olsaydı değeri 150 milyar dolar civarında olacaktı. Ancak Bitcoin, Bill Gates'ten 10 milyar dolar daha değerli.

7 - 191 Dünya Ülkesinden 135'i
Bitcoin, ülkelerin gayri safi milli hasılası ile kıyaslandığında Kazakistan Gayri Safi Milli Hasılası ile Katar Gayri Safi Milli Hasılası arasında kalıyor. Tahmin edin bakalım hangi ülkeler BTC'yi takip ediyor? Romanya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Yeni Zelanda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ