2020, dünyanın en büyük dijital varlığı artık geleneksel makro varlıklarla ilgili görüşmelerde yer alabilen Bitcoin için bir hesaplaşma yılı oldu.

Bitcoin

2020, dünyanın en büyük dijital varlığı artık geleneksel makro varlıklarla ilgili görüşmelerde yer alabilen Bitcoin için bir hesaplaşma yılı oldu.

Durgunluk endişeleri yılın başlangıcında ortaya çıktıktan sonra, Bitcoin Mart ayındaki piyasa çöküşü kripto para piyasası da dahil olmak üzere küresel finans piyasalarının çoğunu devirmeden kısa bir süre önce toplandı. Ancak, Bitcoin yakında 30 günlük bir süre içinde geri dönen ilk varlık sınıflarından biri oldu.

BTC'nin fiyatı likidite ve yarılanma ile birlikte yükseliş eğilimi tarafından yönlendirildi ve yatırımcıları Bitcoin'i enflasyon riskinden korunma olarak ele alma konusunda daha vokal yaptı.

Şimdi, Messari'nin son yayınlarına göre, Bitcoin bir sonraki kabul aşamasına ulaştığında, kriptoların bu yeni bulunan makro özellikleri altındaki diğer varlıklarla nasıl ilişkilendirilebileceğini anlamak zorunluolacak

Yarılanmanın önemini yanlış değerlendirmeden Messari’nin Qiao Wang, arzdaki azalma üretilen ticaret hacmine göre önemsiz olduğu için olayın daha fazla gürültü yarattığını öne sürdü.

Paul Tudor Jones gibi tanınmış riskten korunma fonu yöneticileri halka açıldıktan ve Wall Street'in yeni bir değer deposunun doğuşuna tanıklık edebileceğini belirttikten sonra makro özelliklerin ana sinyali yeterli görünüyordu. Ayrıca varlıklarının küçük bir yüzdesinin Bitcoin'de olduğunu da sözlerine ekledi.

Jones'un bu tür sözleri, sadece yarıya indirmeden hemen önce gerçekleşen rallinin değil, 2020'nin başından beri Bitcoin’in yeterliliğinin altını çizdi.

Federal Rezerv'in ekonomideki kredi daralmasını dengeleyeceği trilyon dolarlık bir uyarıcıyla, Qiao, Bitcoin üzerinde olumlu bir servet etkisi yaratacağını umuyor.

Bu nedenle yazı, Bitcoin için kısa vadeli düşüş endişelerinin oldukça düşük olduğunu ileri sürdü.

Geçmişte, piyasa yatırımcıları ve trader'lar spot piyasada işlem yaparak ancak Bitcoin'e olan ilgilerini ifade edebiliyorlardı, ancak oyun alanları şimdi değişti. Artık firmaların korunma veya spekülasyon yapma seçenekleri var. Altta yatanlardan ziyade bir türev işlem yapma yeteneğine sahiptirler, bu nedenle Bitcoin'in fiyat hareketi ile ilgili hem olumlu hem de olumsuz görüşleri ifade edebilirler.

 Alanda artan kurumsal katılımla, Bitcoin mevcut düzeltme aşamasından ayrıldıktan sonra, varlık yılı 2019'un yıllık en yüksek seviyesi olan 13.800 $ 'dan daha yüksek bir aralıkta bitirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ