2019, büyük ölçüde Bitcoin’in yılın 2. yarısında piyasa ivmesi solmadan önce 13.800 $ 'a yükseldiği bir zamandı.

Bitcoin

 Ve son birkaç ay oldukça ılık olsa da, Bitcoin'in Lightning Network’ü ve Liquid, LN'ye desteklerini açıklayan dikkat çekici borsalar, Bitfinex ve Bitrefill sayesinde daha fazla çekiş kazanmaya başladı.

Eleştirmenlerden adil payını almasına rağmen, Bitcoin LN son 2 yılda çok fazla aldatmaca topladı ve topluluğun bir kısmı Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için mevcut en iyi çözüm olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, dolandırıcılık, birçok kullanıcının, değer deposu anlatımı yüksek afiniteye sahip olmaya devam ettiği için Bitcoin üzerinden ödeme yaparken herhangi bir yapıcı değer görmüyor.

Bununla birlikte, bu endişelere rağmen, Longhash'ın yakın tarihli bir raporu, Lİquid Sidechain'in 2020'de daha 'alakalı bir proje' olduğunu iddia etti.

Rapora göre 2019'da Bitcoin işlemlerinin çoğu (% 90) borsalara dayanıyordu.

“Bu paralar yine de merkezi, düzenlenmiş varlıklardan geçiyorsa, bu işlemler için pahalı (nispeten konuşan) temel Bitcoin blok zincirini kullanmak için hiçbir neden yoktur.”

Yukarıda belirtilen ifade, paraları merkezi olmayan bir defter aracılığıyla işlemenin zaman içinde giderek azaldığını ileri sürdü.

Ekteki tabloya göre, Liquid ve LN’nin benimsenmesi yavaş olmuştur, çünkü bu 2. tabaka ağlarında sadece 1500 BTC sabitlenmiştir. Son birkaç yıldır, Bitcoin nispeten düşük bir ücret alanında faaliyet gösterdi. 2020'de gerçekleşecek yarılanma, işlem ücretlerinin 2017 seviyelerine kadar yükseldiği nedenselliği tetiklerse, rapor BTC'nin toplam arzın daha düşük ücretlere erişmek için Liquid yan zincirine geçme olasılığını artıracağını iddia etti. Gönderide ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

“Daha iyi işlem ücreti tahmini ve harmanlama gibi şeylerin, ücretler daha önce kullanıcılar için sorunlu düzeylere yükseldiğinde, yalnızca cüzdanlar, borsalar ve diğer Bitcoin hizmetleriyle büyük ölçekte entegre edildiğini hatırlamakta fayda var.”

 Rapor, Lightning Network'ün hala bir rol oynayabileceğini iddia ederek sonuçlandırdı, ancak borsalarla daha iyi bütünleşmek için güvenlik ve verimlilik açısından önemli iyileştirmelere ihtiyaç duydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ