Geçtiğimiz yedi gün vahşi bir yolculuktu ve boğalar bu sefer net bir üstünlük elde etti.

 Toplam kripto piyasası değeri bir kez daha 2 trilyon doların üzerine çıktığında, başka bir ralliye yönelik beklenti zirveye ulaştı. Ancak, son birkaç ayda, hafta sonları piyasada özellikle zordu. Bu hafta sonu yukarı doğru keyifli bir yolculuk mu olacak yoksa piyasa yine düşecek mi?

Bitcoin’in Zemin Tutması Gerekiyor

BTC 47 bin doları test ederken, hafta sonu piyasa duyarlılığına ilişkin spekülasyonlar arttı. Şu ana kadar sürüş sorunsuz geçmiş olsa da, boğa koşusunun devam ettiğini gösteren net sinyaller var. Ayrıca, BTC büyük bir dirençle karşı karşıya kaldığı için işler hoş olmayan bir hal aldı.

Bitcoin'in aktif adreslerinde ve günlük aktif adreslerinde kayda değer bir sıçrama olmadı. Bu özellikle kötü bir işaret olmasa da, BTC'nin azalan hakimiyeti öyle. Bitcoin, basın zamanında 46 bin dolar seviyesindeki adımını geri çekerken, piyasa hakimiyeti bir adım geri attı.

Bitcoin sezonu hala tüm hızıyla devam ediyor

Bitcoin'in hakimiyeti düşerken, genellikle altcoin sezonunun başlaması bekleniyor. Ancak, yazarken durum böyle değildi. BTC hakimiyeti Temmuz ve Haziran aylarından daha düşük seviyelere düşerken, piyasa kral koine karşı olumlu görünmeye devam etti.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Altcoin sezon endeksi 8 kadar düşüktü, bu da açıkça Bitcoin sezonu olduğu anlamına geliyordu. Bu veri web sitesine göre, en iyi 50 kripto paranın %75'i geçen sezonda (90 gün) Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğinde bir altcoin sezonu gerçekleşir. Aynı şeyin piyasada meydana geldiği fark edilmediğinden, devam eden sezonda hala Bitcoin'in her yerinde yazılıydı.

Altcoin sezonu yakın gelecekte yaklaşıyor mu?

Cardano, XRP, MATIC ve Dogecoin gibi alt birimlerin geçen hafta ralli yapmasıyla birlikte piyasa altlarda da yükselişe geçti. Buna bakıldığında, ideal olarak bir alternatif sezonun başlangıcı olmalı ama durum böyle değildi. Ancak, altcoin sezonu öncesi ralli olarak görülebilir. Analist Benjamin Cowen'e göre, “…BTC destek olarak 20 haftalık SMA'nın üzerinde ve mevcut konsolidasyonu 46-48 bin dolar seviyesindeyken, alt seviyelerin yükselmesi için yeterli alan var.”

Çoğu altcoin ATH'leri arasındaki boşluğu dolduruyor olsa da, bir ısı haritası, yazım sırasında, önemli sayıda altcoin’in kırmızıda olduğunu, yani fiyatlarını kaybettiğini vurguladı. Bir altcoin sezonunun gerçekten başlaması için daha fazla alternatifin yeşil olması gerekiyordu, ancak bu bir başlangıç gibi görünüyor.

Her iki durumda da, hafta sonu büyük bir düşüş ihtimali pek olası değil. Ancak BTC fiyatlarında bir düzeltme ile piyasa küçük bir düzeltme de görebilir. Bunun dışında çoğu ölçüm sağlıklı işaretleri vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ