Bitcoin'in yarılanmasına neden olan haftalar boyunca , ekosistem tarafından iyi bir şekilde desteklenen ortak bir anlatım, Bitcoin'in zincir temelindeki iyileşmedir.

Bitcoin'in yarılanmasına neden olan haftalar boyunca , ekosistem tarafından iyi bir şekilde desteklenen ortak bir anlatım, Bitcoin'in zincir temelindeki iyileşmedir.

Fiyat, Mart ayında krizden sonra ivme kazandıktan sonra, Bitcoin'in zincir üstü metriklerindeki iyileşme aslında neredeyse kaçınılmazdı.

Ancak, geçtiğimiz hafta boyunca, yukarıda belirtilen yükseliş momentumu bir miktar azaldı.

Aksine, Arcane Research'ün son pazar güncellemesine göre, belirli bir metrik Bitcoin ağında artan talebi kaydetmeye devam etti .


Şimdi,  Bitcoin Ağ Talep Skoru güçlendi ve gelecekte uzun vadeli yükseliş kaçak atılmak muhtemelen olabileceğini ima ederek halving etkinliğinden iki hafta sonra mükemmel 6/6 puan kaydetti.

Bununla birlikte, yazım sırasında belirli zincir üstü metrikler arasında dikkat çekilmesi gereken bir şey vardı. Aşağıdaki grafik, yarılanma etkinliğinin sona ermesinden bu yana aktif işlem sayısının düşmeye devam ettiğini ve daha az kişinin blok zincirini kullandığını vurgulamaktadır.


Benzer şekilde, reddedilme işlemi de not havuzu işlem sayımına kaydedilebilir. Mempool işlem sayısında bir azalma, teyit edilmemiş işlem sayısının düştüğünü ima etti. Onaylanmayan işlemler, ağın, yazı yazılırken, Mayıs ayının ilk haftasında kaydedilen artırılmış etkinliğe kıyasla daha az tıkanıklık yaşadığını gösterdi.

Şimdi rapor, blok zinciri odaklı talebin işlem değeri ve madencinin haddeleme envanteri gibi metrikler temelinde değerlendirildiğini öne sürdü. Blockchain.com'dan grafiği analiz ederken, 23 Nisan - 22 Mayıs arasındaki işlem değerinin önemli ölçüde değişmediği görülebilir.


Bununla birlikte, 24 Nisan'da talep üzerine ağ puanı Bitcoin için 3/6 idi ve şu anda 6/6. Bu tür çelişkili veriler, Bitcoin'in fiyatında zincirleme talebi iyileştirmekten eyleme geçişe çevirinin göründüğü kadar sorunsuz olmayabileceği sorusu olabilir.

 Yazımsırasında, Bitcoin 9,152 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ