Bitcoin son birkaç gün içinde dikkat çekici bir geri dönüş yaptı. Çarşamba günü, 2020 yılında ilk kez 9.000 doların üzerine çıktı. Bu gibi zamanlarda, yatırımcılar genellikle düşüş anlarında bir ödül olarak kazanç elde ediyorlar.

Bitcoin

Bitcoin son birkaç gün içinde dikkat çekici bir geri dönüş yaptı. Çarşamba günü, 2020 yılında ilk kez 9.000 doların üzerine çıktı. Bu gibi zamanlarda, yatırımcılar genellikle düşüş anlarında  bir ödül olarak kazanç elde ediyorlar. BTC borsa mevduatları ile kanıtlanan karların alımı, fiyat artışına rağmen artmamış olsa da, bu artış farklı görünmektedir.

Bu, mevduatların günde yaklaşık 60.000'e keskin bir şekilde yükseldiğini gören 2019 rallisinin tam tersi. Şimdiye kadar, blok zincir pazar analiz platformu olan glassnode'nin verilerine göre günde % 50'den fazla gerileyerek yaklaşık 27.000'e düştüler.

Gelişen Bitcoin

Bitcoin, özellikle fiyatın yükseldiği zamanlarda varlığın sık ticareti nedeniyle çok değişken bir varlık olarak bilinir. Bu, çoğunlukla BTC varlıklarından hızlı kazançlar elde etmek isteyen perakende yatırımcılar tarafından yönlendirilmektedir. Fiyatın çok hızlı arttığı bir zamanda satış yapma isteğinin olmaması, piyasada daha uzun vadeli yatırımcıların ve daha az perakende yatırımcının olabileceğinin bir göstergesi olabilir.

'Balinalar', özellikle borsalar ve uzun süre büyük miktarlarda BTC sahibi olan bazı erken benimseyenler, fiyatını stabilize etme ve oynaklığı azaltma eğilimi nedeniyle bu olumlu bir gelişmedir. Ayrıca, Bitcoin fiyatının bir daha asla belirli düşük fiyatlara gitmemesini sağlar, çünkü daha fazlası satılmadan uzun bir süre tutulmaktadır. Bu, Bitcoin'in olgunluğa ulaşan ve daha az oynaklığa ve daha fazla değere ulaşan bir sonucudur.

Yatırımcılar Daha Yüksek Fiyatlar Bekliyor mu?

Artan sayıda uzun vadeli yatırımcı, düşük borsa mevduatları için bir açıklama olabilir. Olası başka bir açıklama, yatırımcıların kar elde etmek için çok daha yüksek bir fiyat bekledikleri olabilir.

Analistler, yolunda duran dirençlerin çoğu aşıldığı için BTC fiyatının yükseleceğine dair iyimserliklerini dile getirdi. Bu durumda, fiyat artmaya devam ettikçe döviz depozitoları yükseliyor olabilir.

Varlık şu anda% 1.30'luk gün içi kaybı ile 9.400 $ 'ın biraz altında satış yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ