Mevcut ekonomik yavaşlama, COVID-19 salgını ile ilgili artan belirsizlikle birleştiğinde, güvenli liman varlıklarının bütünlüğüne meydan okudu. Bitcoin’in fiyat düşüşünün yatırımcı hissi üzerinde kalıcı bir etkisi oldu ve diğer kripto para birimlerin

Mevcut ekonomik yavaşlama, COVID-19 salgını ile ilgili artan belirsizlikle birleştiğinde, güvenli liman varlıklarının bütünlüğüne meydan okudu. Bitcoin’in fiyat düşüşünün yatırımcı hissi üzerinde kalıcı bir etkisi oldu ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını da etkiledi. Önümüzdeki aylar, özellikle yarılanmadan sonra olacaklar kripto para biriminin yatırımcıların zihnindeki değer anlatı deposunu kullanması için bir yol olacak.

Anthony Pompliano ile yakın zamanda yapılan bir etkileşim sırasında, Galaxy Digital'in CEO'su Michael Novogratz, ekonomideki son gelişmelerden ve bunun Bitcoin ve altın gibi diğer değer varlıkları deposu üzerindeki etkisinden bahsetti. 

“Bitcoin'deki yeni benimsenme anlatısı, merkezi olmayan bir internet kurmanın geleceğinin bir parçası olarak bir değer deposu ya da diğer paralarda yatıyor. Bilirsin, 12, 18 ay geri koyuyor. Bir nevi söyleyebilirsin çünkü bunun üstesinden gelmek zorunda kalacağız ve o zaman güveni yeniden inşa etmelisin. ”

Ona göre, mevcut fiyat düşüşü ve piyasanın belirsiz hisleri daha çok karna bir tekme anlamına geliyor, yatırımcılar için varlığa olan güveni azaltıyor. Novogratz, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin güven oluşturma hikayesi olduğunu vurguladı.

İlginç bir şekilde, son zamanlarda, Bitcoin ve Altın arasındaki 1 aylık korelasyon, yüzde 38'den yüzde 55'in üzerine yükselen bir artış trendi gördü.


Yatırımcı güvenini artırmak için çok şey yapılması gerekiyor. Skew’den gelen piyasa verilerine göre, Bitcoin’in gerçekleşen oynaklığı geçen hafta % 63'ten% 188'e yükseldi. Bu, fiyatın her iki yönde de sallanabileceğini göstermesine rağmen, daha sık olmamakla birlikte, her zaman uzun vadeli bir varlık için iyi bir gösterge olarak kabul edilmez.

Novogratz ayrıca, ekonominin çok yakında tanık olacağı enflasyon dönemini de yorumladı ve yatırımcıların normalde kripto paraları ve altınları enflasyon riskinden korunma olarak nasıl gördüklerini gösterdi. “Şahsen kısa bir deflasyon dönemi geçireceğinizi ve enflasyon için yangınları durdurduğunuzu düşünüyorum çünkü ekonomilerin düşündüğünüzden daha hızlı geri döneceğini düşünüyorum” diyor.

 Novogratz ayrıca diğer risk varlıklarına kıyasla Bitcoin'in farklı davranmadığına dikkat çekti. Bu kırmızı bayraklara ve son zamanlarda zayıf performansına rağmen, Novogratz Bitcoin'e inanmaya devam ettiğini ve yakında geri döneceğinden emin olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ