Bitcoin‘in yükseliş rallisi, fiyatı 19 Şubat'ta yaklaşık 1000 $ düştükten sonra beklenmedik bir yanılma ile karşı karşıya kaldı.

Bitcoin

Bitcoin‘in yükseliş rallisi, fiyatı 19 Şubat'ta yaklaşık 1000 $ düştükten sonra beklenmedik bir yanılma ile karşı karşıya kaldı. Bu ilginç bir gelişmeydi çünkü kripto piyasası, kripto varlığın oldukça beklenen golden crossu tamamlamasından sadece bir gün sonra ani bir düşüş eğilimi beklemiyordu.

Topluluktaki birçoğu Bitcoin’in son düşüşünün nedeni hakkında spekülasyon yapmaya devam ederken, Mark Yusko, Bitcoin'in uzun vadeli rallisine karşı kararlı olduğunu ve hala yükselişe geçtiğini iddia ettiğini iddia ediyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Morgan Creek Capital Management'ın CEO'su, Bitcoin'in son çöküşünün hem mevcut hem de potansiyel yatırımcıları fırsata 'satın almaya' daha fazla odaklanmaları gerektiğinden endişe etmemesi gerektiğini belirtti.

Yusko argümanını vurguladı ve Bitcoin’in temel metriklerini göstererek iyimserliğini destekledi. CEO'ya göre, yılın başından bu yana, BTC'nin zincirleme istatistikleri bir iyileşme gördü, artan işlem sayısı ve cüzdanlardaki artış piyasa için son derece olumlu bir gösterge oldu.

Bitcoin'e "kızıl ateşli" diyen Yusko, bu tür bir yükseliş momentumunun yarıya indirilmesinin sadece yarılanmadan sonra yukarı doğru hareketi teşvik etmek olduğunu ileri sürdü. Ancak CEO, 2020'nin ikinci yarısının piyasa kayıt dönemi fiyatlarının da çökebileceğini kabul etti.

Yusko’nun yorumu, Bitcoin'in uzun vadeli hareketini yansıtıyor çünkü 19 Şubat'taki düşüş golden cross tamamlandıktan sonra kalıptan kopmadı.

9333 $'ın üzerinde daha yüksek bir konsolidasyon hala piyasa için olumlu bir haber ve yatırımcıların endişesine rağmen, Bitcoin'in 10.000 $' ın üzerine çıkma olasılığı mümkün.

Ayrıca Yusko, küresel faiz oranının sıfıra inmesinin fiat endüstrisinde gelecek şeylerin bir işareti olduğunu ve Bitcoin'in tek çıkış yolu olduğunu savunuyor ve şöyle diyor:

 “Bakın, dünyanın dört bir yanındaki faiz oranları sıfıra gidiyor - hepsi. ABD oranları sıfıra, Çin oranları sıfıra, hepsi sıfıra gidiyor. “Merkez bankacıları baskı yapacaklar. Bu Bitcoin için büyük bir yükseliş ve Bitcoin şu anda devam eden fiat fiyaskosundan çıkma fırsatınız. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ