Bitcoin, stok akış modeline göre yeni bir boğa piyasasına girmek üzere.

Bitcoin, stok akış modeline göre yeni bir boğa piyasasına girmek üzere.

Kutlama amaçlı bir tweet'te, anonim Bitcoin analisti PlanB, Bitcoin’in stok-akış modelinin ilk kırmızı noktasını üç yıl içinde basmayı başardığını fark etti.

Güncelleme fazla bir şey ifade etmiyor - sadece amiral gemisi kripto para biriminin 11 Mayıs ödül indiriminden bu yana ilk aylık kapanışını gösterdiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, tartışmalı modelin doğruluğuna sıkıca inananlar, onu başka bir şanlı boğa koşusunun resmi başlangıcı olarak kabul edebilir.

Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için azalan arzı etkileyen faktörler, ilk olarak Hollandalı kripto meraklıları tarafından Mart 2019'da çok daha fazla hayranlığa geri getirildi.


Bitcoin’in tarihi fiyat hareketine dayanarak, PlanB en büyük kripto para biriminin Aralık 2021'e kadar varlığın altından daha kıt olduğu 100.000 $ 'a ulaşmasını bekliyor.

BTC fiyatı yukarıda belirtilen fiyat noktasının üzerine çıkmayı başaramazsa, model geçersiz olacaktır.

PlanB’ın beyni, kripto para birimi alanında alay konusu oldu. Ekonomist Alex Krüger, BTC fiyatını tahmin etmek söz konusu olduğunda ay döngüleri kadar güvenilir olduğunu belirtti.

Kırmızı noktadan sorumlu olan aylık kapanıştan bahsetmişken, boğalar için önemli bir kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Kripto para tradr’ı Josh Rager, BTC'nin Ocak ayında nasıl davrandığını anımsatan Mayıs ayında önceki direncinin üzerine çıkmayı başardığını belirtti. Bu bir yükseliş devam sinyali olarak ele alınmalıdır.

Bununla birlikte, boğalar daha yüksek bir yüksek oluşturmak için fiyatı 10.173 doların üzerine çıkarmak için biraz çaba harcamak zorundalar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ