Dünya ekonomisi durma noktasına geldi, ancak bazı girişimlerin ve sektörlerin bu karışıklığa rağmen dayanıklı olduğu kanıtlandı.

Bitcoin

Dünya ekonomisi durma noktasına geldi, ancak bazı girişimlerin ve sektörlerin bu karışıklığa rağmen dayanıklı olduğu kanıtlandı.

Bitcoin geçen Perşembe korkunç bir performanstan sonra beklentileri aştı. Şu anda günlük % 18 artışla, yazı yazılırken 6.630 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, bu çalkantılı süre boyunca güç gösteren tek yatırım Bitcoin değildir.

En İyi Performans Gösteren Sektörler

Evlerimizde kilitli kaldığımız için, tüm pazarlarda tarihi düşüşler yaşanmasına rağmen bazı endüstriler gelişti.

Uzaktan çalışma, birincisi, açıkça artıyor. Örneğin Zoom, birçok kullanıcının iş yerlerini onlarla birlikte eve götürdüğü için yeni kullanıcıların arttığını gördü. Dikkat çekici bir şekilde, tüm bu çile boyunca hiçbir kesinti süresi olmadılar.

Oyun ve çevrimiçi eğlence sektörleri de son zamanlarda rekor rakamlar görüyor. Oyun platformu Steam, 20 milyon insanın aynı anda aynı anda oyun oynadığı hafta sonu boyunca rekor kırdı. [Eşik] Kilitlenme durumu ilerledikçe bu rakamın artmasını bekleyebiliriz.

Amerikalılar da gıda dağıtım hizmetlerine daha fazla güvendiklerinden, bunlar da aktivite ile artmaktadır. Gıda dağıtımına yönelik küçük bir girişim olan Blue Apron, yatırımcı güveni sayesinde 2018'den bu yana % 1,100 artış gösterdi. [Bloomberg] Birçok gıda işletmesi için, teslimat şu anda insanların ayakta kalabilmeleri ve yemek yiyememeleri nedeniyle onları ayakta tutan tek hizmettir.

Bunlar Matt Turck (@mattturck) tarafından belirtilen sektörlerden sadece birkaçı. Bu kilitlenme döneminde desteklenmeye hazırlanan diğer sektörler arasında sosyal medya, çevrimiçi eğitim ve tele-sağlık hizmetleri bulunmaktadır.

Kripto Paralar Hala Kendilerini Kanıtlamak Zorunda

Blockchain sektörü tamamen dijital bir kuruluştur veya en azından bu deneme zamanlarında olmalıdır. Bununla birlikte, hala genç bir sektördür ve bu nedenle nispeten test edilmemiştir. Kısmen tüm kripto para piyasası geçen Perşembe günü% 50 oranında ciddi bir kayıp yaşadı. Ancak, son zamanlarda, oranları en iyi şekilde değerlendirdi ve borsadaki kayıpların ortasında bile güçlü bir şekilde toplanmaya devam ediyor. Bu, bazı analistlerin yükseliş çağrılarıyla geri dönmesine neden oldu.

Bu rallinin devam edip etmeyeceğini söylemek için henüz çok erken olmasına rağmen, bu kripto para birimlerinin gelişmesi için mükemmel bir zaman gibi görünüyor. İşyerleri ademi merkeziyetçi olduğunda, gelişmeye hazırlanıyor - ancak, kripto para birimleri hala riskli bir varlık olarak kalıyor, bu yüzden gelecek belirsizliğini koruyor.

Önümüzdeki aylarda blockchain alanının nasıl performans göstereceğini ölçmek için makro trendleri izlememiz gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ