Bitcoin yavaş yavaş ana akım olarak tanınırken, merkezi hükümetler artık kendi dijital para birimlerini serbest bırakmayı düşünüyor.

Bitcoin

Bitcoin yavaş yavaş ana akım olarak tanınırken, merkezi hükümetler artık kendi dijital para birimlerini serbest bırakmayı düşünüyor.

Kripto endüstrisindeki birçok kişi, Bitcoin'in birkaç yıl içinde fiat'ın yerini alacağından emin olsa da, hükümetlerin uzun vadede Bitcoin'i kucaklayıp kucaklayamayacağı sorusu hiç bu kadar alakalı olmamıştı.

Bitcoin Knowledge Podcast sunucusu Trace Mayer son zamanlarda bir röportaj sırasında Bitcoin'in uzun vadede hükümetler tarafından durdurulamayacağını belirtti. Ayrıca, fiat parası işe yaramaz hale geldiğinde insanların zihninde ortaya çıkan korkunun, Bitcoin'in ana akımın bir parçası olmasına yardımcı olan başka bir faktör olduğunu da sözlerine ekledi.

Hükümetler varlıkları dondurduğunda veya gizlilik yasalarını ihlal ettiğinde, çoğu zaman kripto benimsenmesini artıran vakalardır.

Güç ve gizlilik birikimi, merkezi bir sistemdeki en büyük endişelerdir ve bu, Bitcoin gibi merkezi olmayan para biriminin kullanılmasıyla çözülür. Ayrıca, Monero, Zcash gibi gizlilik koinlerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, dijital varlıkları geçerli bir seçenek olarak görmeye daha fazla insan başlamıştır.

Hükümetlerin pazara giren bu gizlilik odaklı paralara nasıl tepki verdiklerini yorumlayan Mayer, “Hükümet ne yapacak? Sanki şu anda tüm altcoinleri ekleyerek 150 milyar dolarlık piyasa değerine sahibiz. Monero… yıkıcı. ”

Monero gibi kripto paraların Çin gibi ülkelerde nasıl büyük fayda sağlayacağına dair daha fazla yorumda bulunan bu kişi, son zamanlarda bu ülkelerde dijital varlıkların benimsenme oranının daha yüksek olduğunu belirtti.

 Bununla birlikte, soru tekrar ortaya çıkıyor: “Hükümetler sadece pes edecek mi?” Bu soruyu ele alan Mayer, dijital varlıkların büyüme hızı göz önüne alındığında, merkezi hükümetlerin bunları ne pahasına olursa olsun durduramayacağına dikkat çekti. Ayrıca, “Bitcoin'in yola çıktığı aksama. Bitcoin'in yapabileceği şeyler var ve MimbleWimble'ın yapabileceği şeyler var. Ve böylece, bir dolaşım sistemini paylaşacaksınız. Yani, tek başlı bir ejderha yerine hükümetler iki başlı bir ejderha, bir başka baş ve bir başka baş ile karşılaşacaklar… Hükümetler bu şeyle nasıl başa çıkacaklar? ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ