Kripto para piyasası neredeyse her gün yükseliyor ve piyasa değeri de 2020'nin en düşük seviyelerinden toparlanmayı başardı.

Bitcoin

Kripto para piyasası neredeyse her gün yükseliyor ve piyasa değeri de 2020'nin en düşük seviyelerinden toparlanmayı başardı. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, fiyat açısından tırmanıyor ve yazım sırasında 8.600 doların üzerinde bir değere sahipti. Spot pazar, yarılanma yaklaştıkça alıcıların dijital varlığın fiyatını artırdığına tanık oluyor.

Yatırımcılar arasındaki bu olumlu düşünce BTC oynaklık tablosuna da yansıdı. Veri sağlayıcı Skew, piyasadaki zımni oynaklığın azaldığını vurguladı. Pazarın geleceğe yönelik analizini ölçen metrik, yakın gelecekte daha az oynaklık olduğunu bildiriyordu.

Kripto para piyasası neredeyse her gün yükseliyor ve piyasa değeri de 2020'nin en düşük seviyelerinden toparlanmayı başardı. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, fiyat açısından tırmanıyor ve basın zamanında 8.400 doların üzerinde bir değere sahipti. Spot pazar, yarıya yaklaştıkça alıcıların dijital varlığın fiyatını artırdığına tanık oluyor.

Yatırımcılar arasındaki bu olumlu düşünce BTC volatilite tablosuna da yansıdı. Veri sağlayıcı Skew, piyasadaki zımni volatilitenin azaldığını vurguladı. Pazarın geleceğe yönelik analizini ölçen metrik, yakın gelecekte daha az volatilite olduğunu bildiriyordu.

Mart ayındaki şiddetli çöküş nedeniyle, dijital varlığın fiyatı neredeyse % 50 azaldı. Yukarıdaki grafikte bu ani yükseliş vurgulanmış, aynı zamanda ima edilen volatilitenin de düştüğü kaydedilmiştir. 3 aylık zımni volatilite, mevcut veriler için gerçekleşen 3 aylık oynaklığa kıyasla azalmıştır.

Messari'nin son gözlemlerine göre, 2012'de yarıya inen volatilite yatay seyretti, ancak 2016 volatilitesi artış gösterdi.

2020 istatistikleri, Kara Perşembe satışlarından sonra oynaklığın ani yükselişini gösterdi. Bu yüksek dalgalanma dalmaya başladı ve şimdi 2016 seviyelerine ulaştı.

 Yarılanma yaklaştıkça, volatilitenin azalması piyasadaki olumlu düşünceye dikkat çekmek için önemli bir ölçüt olabilir. Düşük volatilite, trader'ların fiyatta herhangi bir büyük değişiklik beklemediklerini gösterdi. Piyasanın güçlü olumlu görünümü nedeniyle alım satım hacmi ve volatilite azalmıştır. 2016 yılında ticaret faaliyeti yarıya inme sırasında artmıştı ve bu sefer de benzer bir eğilim görülebilir.  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ