Bitcoin madencilik faaliyetleri dünya çapında artmaya devam ediyor.

Bitfarms Kapasiteyi 166 Megawatt

Bitcoin madencilik faaliyetleri dünya çapında artmaya devam ediyor. Bitcoin madencisi Bitfarms, Temmuz ayında enerji kapasitesini 166 megawatt'a çıkardı.

Bitfarms Temmuz 2022'de Güç Kapasitesini Artırıyor

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Kanada lokasyonlarından birinde inşaatın ikinci aşamasını tamamladıktan sonra enerji kapasitesini Temmuz ayında 30 Haziran'a göre yüzde 21 artışla 166 megawatt'a çıkardı. Aylık bir güncelleme raporuna göre, şirketin genel hash oranı da yüzde 5,6 artarak saniyede 3,8 exahash'a yükseldi.

Bu şirket, bu ayın sonuna kadar 4 EH/s'ye ulaşmayı bekliyor. Madencinin Kanada ve Washington Eyaletindeki diğer iki tesisinde de üretim arttı. Dünya genelinde yaşanan sıcaklık artışları, Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms'ın üretim faaliyetlerini de etkiledi.

Bitfarms Madencilik Baş Sorumlusu Ben Gagnon, "Quebec ve Wahington eyaletinde ay sonunda olağan dışı yüksek sıcaklıklar madenci üretkenliğini biraz düşürdü ve kurumsal hash oranımızı etkiledi" dedi.

Şirket, ay boyunca 1.623 Bitcoin ve Temmuz 2022'de 500 Bitcoin yayınladı. Gelirlerin bir kısmı Bitcoin destekli bir krediyi 15 milyon dolar azaltmak için kullanıldı ve şirketin ödenmemiş kredi borcu 23 milyon dolara düştü. Bitfarms, Galaxy Digital'den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek için Haziran 2022'de 3.000 Bitcoin satmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ